domů nebo ne?  Kolín nad Rýnem a trenér Steffen Baumgart by možná mohli v zámoří začít v play-off Evropské konferenční ligy.

1. FC Köln hrozí výměnou domácích práv v ECL play-off

Je jasné, že 1. FC Köln bude hrát o kvalifikaci do Evropské konferenční ligy. Známé jsou i termíny prvního a druhého kola play-off. Ale něco by se mohlo změnit na právu domu „Effzeh“, i když je to nyní vysoce nepravděpodobné.

domů nebo ne? Kolín nad Rýnem a trenér Steffen Baumgart by možná mohli v zámoří začít v play-off Evropské konferenční ligy.
IMAGO/Herbert Bucco

Známý od 2. srpna: Kolín bude hrát play-off ECL 18. a 25. srpna, aby se nakonec kvalifikoval do evropské soutěže v Maďarsku nebo Moldavské republice. Poslední sedmá bundesligová sezona donedávna také předpokládala, že bude hrát nejprve doma. Ale tohle by se mohlo změnit.

Evropská konferenční liga 2022/23

Konkrétně se jedná o případ, kdy se Petrocub Hincesti kvalifikuje do zápasu proti Kolínu nad Rýnem v duelu s Fehervar FC a Sheriff Tiraspol, který v prvním zápase kvalifikace Ligy mistrů proti Viktorii Plzeň prohrál 2:1. Evropa. Propadáky play off ligy. Jak Kolín nad Rýnem vysvětluje na svém webu, stadion klubu je jen pár kilometrů daleko, což by mohl být problém.

Dva blízké kluby „nemohou hrát doma ve stejný den nebo v po sobě jdoucích dnech“

“Rozhodnutí se týká ‘Zásad pro střet měst a stadionů’,” vysvětlil bundesligový klub. “Tady byla vytvořena pravidla, aby se předešlo střetům mezi zápasy mezi kluby hrajícími ve stejném městě nebo v přilehlých městech, které nemohou nebo nemohou hrát doma ve stejný den nebo v po sobě jdoucích dnech.”

Po výhře 5:0 v FC Fehérvár (Maďarsko) v prvním zápase nad Petrocubem Hincesti se však zdá velmi nepravděpodobné, že se tento scénář naplní, i když ve fotbale nelze úplně vyloučit nic. Nejpozději 11. srpna však bude jasno – s odchodem loňských přemožitelů Realu Madrid Tiraspol o dva dny dříve.

Leave a Comment

Your email address will not be published.