MSV Duisburg a Rot-Weiss Essen se často setkávaly, zejména v 70. letech.  Zde je obrázek z utkání Bundesligy v říjnu 1976.

2:2! Derby podívaná – Rot-Weiss Essen stíhá 0:2 na MSV Duisburg

Duisburg.
Bylo to velkolepé derby třetí ligy v Duisburgu: MSV ztratilo vedení 2:0 proti povýšenému Rot-Weiss Essen.

Měl by to být fotbalový festival, což si přáli Ingo Wald, prezident MSV Duisburg, a Marcus Uhlig, generální ředitel Rot-Weiss Essen, před třetiligovým derby mezi oběma kluby. Tato naděje se zrodila v pátek večer, kdy 28 200 diváků ve vyprodané a atmosférické Schauinsland Reisen Areně vidělo spektakulárních 2:2 (1:0) – pro oba týmy prvních bodů v začínající sezóně.

MSV Duisburg proti Rot-Weiss Essen: Zde si můžete přečíst živý ticker:

MSV Duisburg – RWE 2:2

Trenér MSV Torsten Ziegner oproti úvodní prohře v Osnabrücku otočil svůj tým na dvou pozicích. Útočník Aziz Bouhaddouz byl na střídačce a Caspar Jander byl také stranou. Místo toho se k týmu připojili Chinedu Ekene a Joshua Bitter. Naopak Christoph Dabrowski překvapivě věřil základní jedenáctce z prohry 5:1 proti SV Elversberg. Akce, která nevyšla: RWE inkasovalo další brzký gól, po šesti minutách Marvin Bakalorz hlavičkoval po rohu Moritz Stoppelkamp. Duisburgská aréna se otřásla.

Essenovi trvalo několik minut, než se vzpamatoval ze svého šoku. Hra směrem dopředu byla příliš nepřesná, útočník Essenu nedokázal překonat robustnost a fyzičnost obrany Duisburgu. Přesto měl Daniel Heber po dobré čtvrthodině velkou šanci na vyrovnání, trefil však pouze břevno. MSV ale hraje rychleji a přímočařeji, i když herně to všechno nevychází. Těsně před poločasem minuli silní Sebastian Mai a Marvin Senger 2:0 se Zebrou (42).

Dabrowski zareagoval v poločase a přivedl Meiko Sponsel a Thomas Eisfeld, aby nahradili Sandro Plechaty a Cedric Harenbrock. Ale zase po pár minutách následovala studená sprcha. Duisburg nemilosrdně trefil Essen po vlastním přímém kopu a nakonec kapitán MSV Stoppelkamp švihem míč do vzdálenějšího rohu upravil na 2:0 (52′).

Rot-Weiss Essen: Brankář MSV brání vítězi RWE

Prvotní rozhodnutí? Mnozí si to myslí, ale je to jinak. Tentokrát Dabrowski správně vystřídal a zařadil Simona Engelmanna. Pouhých osm minut po vystřídání byl forvard na místě a vstřelil první branku třetí divize v kariéře (67′) po chybě u zálohy Duisburgu. RWE je zpět – a nyní omezuje tým Duisburg vzadu. S úspěchem: Po dobré přihrávce od Eisfelda si Lawrence Ennali zachoval chladnou hlavu a zatlačil na 2:2 (71′), hra byla během chvilky opět plně otevřená – tentokrát se blok hostů úplně zlepšil. Rozvinula se strhující závěrečná fáze, ve které oba týmy hrály na vítězství. Ale žádní opravdoví špičkoví hráči – až do 92. minuty. Najednou Felix Bastians ocenil skvěle reagujícího brankáře MSV Vincenta Müllera ve volném postavení před brankou. Takže zůstat na 2:2.