Vítejte zpět v Silverstone, Johanne Zarco

Aleix Espargaró: bolest, rozhodnutí v neděli / MotoGP

Obavy v táboře Aprilie: Protože si Aleix Espargaró stěžuje na rostoucí bolest v pravé noze po prudké havárii FP4, jeho účast v zítřejším závodě MotoGP v Silverstone je ohrožena.

Pro Aleixe Espargaró šlo vše podle plánu až do nejlepšího času ve 3. RP, ale ve 4. RP utrpěl vicemistr mistrovství světa velký neúspěch: Na tvrdé zadní pneumatice byl v rychlém čase sražen ze své RS-GP. zatáčejte 12 ve třetím kole. Třiatřicetiletý Španěl zpočátku zůstal ležet, podpírán pokojskou, o chvíli později byl převezen do Medical Center. Zdálo se, že je poškozený zejména pravý kotník, ale ten první byl naštěstí jasně slyšitelný: nebyly nalezeny žádné zlomené kosti.

Vítěz Las Termas, uvolněný pro závodění v Q2, nasedl do své Aprilie a byl překvapen svým hrdinským výkonem ve druhém kole, když se stal prvním jezdcem MotoGP, který dosáhl skóre 1:9 na okruhu Silverstone o délce 5,9 km,57 tratí. Aleix Espargaró si nakonec zajistil šesté místo na startovním roštu, pouhé dvě místa za lídrem šampionátu Fabiem Quartararem, který, jak známo, bude muset v zítřejším závodě na 20 kol spáchat trest na dlouhé kolo.

Aleix Espargaró si stěžoval na silné bolesti. Jeho tým v sobotu odpoledne zrušil všechny své schůzky. Espargaró by si měl odpočinout a jeho situace bude znovu posouzena v neděli, uvedl mluvčí. Pokud se bolest v příštích hodinách zesílí, účast vicemistrů Světového poháru je ohrožena, připustila Aprilia v prohlášení.

Sám Aleix v něm krátce promluvil: „Pád byl nešťastný. Na motorce se cítím dobře, tlačím a highside je docela intenzivní. Bolest je silná a narůstá, náš tým a lékaři se rozhodli do zítřka odpočívat a zhodnotit situaci po rozcvičce. Samozřejmě udělám vše pro to, abych se dostal mimo trať, ale protože je to část těla, která vyžaduje během jízdy velký tlak, budeme muset zjistit, jestli je to možné.”