Bonus na elektromobily se snižuje a může skončit v roce 2023.  > teslamag.de

Bonus na elektromobily se snižuje a může skončit v roce 2023. > teslamag.de

Spolkové ministerstvo hospodářství letos v dubnu představilo plány na reformu ekologického bonusu na nákup elektromobilů, tedy od roku 2023. finanční prostředky by byly výrazně nižší. Poté byl projekt koordinován s ostatními odděleními a nyní je zpět. Podle ministerstva hospodářství budou chvíli dotovány i dražší elektromobily, jejichž pravidla umožňují získat dotaci i Tesle Model Y Performance. Prostředky na to však budou pravděpodobně vyčerpány do roku 2023.

Stále dotace 2,5 miliardy eur na elektromobily

O obchodu jako první informoval v úterý Handelsblatt ve vládě a večer ji potvrdilo ministerstvo hospodářství. Podle zprávy tomu předcházel měsíce trvající spor mezi ministrem financí FDP Christianem Lindnerem a Zelenými. Z návrhů ministerstva pro zelenou ekonomiku zbývá zřejmě jen záměr přestat od roku 2023 vyplácet ekologický bonus na plug-in hybridy.

Novinkou ale je, že podle Handelsblattu by dotace měla skončit po vyčerpání dalších 2,5 miliardy. Místo časového omezení by měl být zaveden finanční limit. To vytváří jistotu pro státní rozpočet, ale pravděpodobně to zvýší nejistotu kupujících elektromobilů, protože termín dodání lze předvídat snadněji než částku, která aktuálně zbývá v kotli ekologických bonusů. Mluvčí FDP deníku řekl, že do roku 2023 by mohla být prázdná. konec a pak to určitě skončí.

Zbytek semaforového kompromisu ohledně financování elektromobilů se více podobá předchozímu nařízení než návrhu Zelených. Zůstat by tak měl limit 40 000 EUR čisté ceníkové ceny, který již platí pro vyšší státní dotace; příspěvek se však snižuje z 6 000 EUR na 4 500 EUR. I druhá fáze by měla skončit na 65 000 € v hotovosti a dotace by měla klesnout na 3 000 €. Od září 2023 budou moci elektromobily dotovat pouze soukromé osoby.

Vychytávka Tesly bude pravděpodobně fungovat i nadále

Čistá katalogová cena je však stále referenční hodnotou. Ta by měla nadále představovat základní cenu bez příplatků, což otevírá některé možnosti designu. Tesla prodává všechny varianty Modelu 3 a Model Y v Německu jako jejich příslušné základní verze a nabízí větší baterie nebo výkonnou výbavu jako volitelné doplňky. To by již nebylo možné kvůli novému pravidlu pro společné ceny v dubnu. v projektu, ale mělo by to fungovat i nyní – pokud budou peníze z ekologických bonusů přiděleny celkem.

Od roku 2023 bude objem financování plánovaný Handelsblattem 2,5 miliardy. eur, není zahrnuto ve zprávě Ministerstva hospodářství. Je však jasné, že ekologický bonus končí, když na něj nejsou přiděleny žádné další peníze. Pokud je uvedená částka správná, dokládá hodnocení FDP, že by mohla být vydána do konce příštího roku, další vyjádření ministerstva: Předpokládá, že „auta na baterie“, tzn. přesáhne 2 miliony limit, 2023 Na konci června činila přibližně 800 000 a 2,5 miliardy EUR by od roku 2023 stačilo pouze na dalších přibližně 555 000 při vyšším tempu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.