Karim Adeyemi ošetřoval na hřišti dva supervizory BVB na jeho levé noze

Borussia Dortmund: Divákům je zakázáno opouštět stadion BVB! Naléhavé oznámení | Sport

Von: F. Schneider, S. KOLSBERGER, J. ORTMANN, J. WEILER a P. ARENS

Tato výhra má zatuchlou příchuť…

BVB rozhodlo první ligový šlágr sezóny, když vyhrálo 1:0 proti Leverkusenu ve vlastním obýváku!

Zde najdete obsah z Podigee

K interakci nebo zobrazení obsahu z Podigee a dalšího externího obsahu potřebujeme váš souhlas.

Ne vše ale šlo hladce.

Krátce před koncem zápasu pronesl hlasatel stadionu několik oznámení. Všichni návštěvníci musí po závěrečném hvizdu chvíli zůstat na stadionu. Důvodem byla policejní akce mimo stadion.

Důvod: před stadionem našlo auto s běžícím motorem sto lidí.

Policie tweetovala: “Důležitá informace pro návštěvníky zápasu Bundesligy v Signal Iduna Park. Na parkovišti E3 bylo nalezeno podezřelé vozidlo s běžícím motorem. Protože je možné, že toto vozidlo může představovat nebezpečí, všichni návštěvníci stadionu žádáme, aby po skončení utkání neopouštěli stadion. Zůstaňte prosím na svých místech a zachovejte klid. V současné době podnikáme první kroky k odstranění nebezpečné situace Aby policejní zásah probíhal nerušeně, žádáme všechny, aby vyhněte se oblasti kolem stadionu. Upozorníme vás, když nastane nebezpečná situace. vyřešeno.“

Zde najdete obsah z Twitteru

K interakci nebo zobrazení obsahu z Twitteru a dalších sociálních sítí potřebujeme váš souhlas.

BVB oznámila: “Vzhledem k policejním operacím mimo stadion žádáme VŠECHNY fanoušky, aby zůstali na stadionu. Jakmile bude možné stadion opustit, budeme vás přímo informovat.”

Zde najdete obsah z Twitteru

K interakci nebo zobrazení obsahu z Twitteru a dalších sociálních sítí potřebujeme váš souhlas.

Poté ve 20:48 bezpečnost: “Rádi bychom vás informovali, že nyní můžete v pořádku opustit stadion.”

Zde najdete obsah z Twitteru

K interakci nebo zobrazení obsahu z Twitteru a dalších sociálních sítí potřebujeme váš souhlas.

Sportovní – 7. minuta: Obránce Leverkusenu Hincapie se utká s Dortmundem Adeyemi! Udeřil ho do levého kotníku. Nováčci Salzburg (přišel za 30 milionů) pak pokračovali ve hře. Rozhodčí Brych nefauluje.

Ale pak šok!

16. minuty: Adeyemi, která začala hru špatně, seděla na trávě a kulhala a sundala si levou botu. Krátce poté byl ošetřen na postranní čáře a poté to zkusil znovu na hřišti. Ale nepovedlo se! Adeyemi ven, Hazard dovnitř (23′).

Dortmundu došly nůžky…

Karim Adeyemi ošetřoval na hřišti dva supervizory BVB na jeho levé noze

Foto: Bernd Thissen/dpa

Útočník Sébastien Haller (28), který v létě přijel z Ajaxu Amsterdam za 31 milionů eur, byl několik měsíců mimo hru poté, co mu v červenci diagnostikovali nádor varlat. Už jen toto zanedbání donutilo trenéra Edina Terzice (39) změnit taktiku. Nyní je další útočník pryč…

A to je o dalším nováčkovi!

Po zápase dal Adeyemi souhlas. Šlacha na palci u nohy je přetažená. Adeyemi: “Předpokládám, že to bude stačit do příštího zápasu proti Freiburgu.”

Aktuálně nejžhavější kandidát na uzavření bouřkové díry: Edinson Cavani (35)! BILD ví: BVB má zájem. Před zápasem na “Sky” byl Terzic dotázán na Uruguayce (momentálně bez klubu, naposledy Manchester United): “Myslím, že nemusíte plýtvat mnoha slovy o Edinsonu Cavanim, když mluvíte o jeho kvalitě. Je to mimořádný útočník. Je důležité, abychom našli správné řešení, které nám vyhovuje.“

Sportovní ředitel BVB Sebastian Kehl (42) po zápase: „Jsme na správné cestě. V příštích dnech bude jasnější. Něco se může stát.”

Který: Při hledání adekvátní náhrady Sturma za Hallera se fanoušci Borussie Dortmund pustili do crowdfundingové kampaně, aby získali nikoho jiného než Cristiana Ronalda (37/Manchester United)! Podle hodnocení fanoušků by ke splnění tohoto snu stačilo 40 milionů eur. Zatím se vybralo 11 100 eur…

Hraje se i fotbal!

Rozhodující gól padl před střídáním Adeyemiho.

9. minuty: Tah z Leverkusenu ztratil míč 30 yardů od branky v souboji. Poté v šestnáctce přišla na levou polovinu Moukoko, obratně se otočila a zahrála na Adeyemiho, který vyrovnal. Hradecký dokázal odrazit střelu na brankové čáře, Hicapi se snažil nějak zachránit – Reus odrazil! 1:0

Klubový gól!

Počínání Leverkusenu po pohárové katastrofě proti třetiligovému Elversbergu (bankrot 3:4) bylo mnohem agresivnější. Ale před Torgi znovu prohrál. Strana Gerarda Seoana (43) musí být efektivnější. Schick několikrát vyrovnal (20, 42, 63, 68), silný je brankář BVB Kobel. Velmi hořkosladké pro hosty: Záložník Leverkusenu Andrich musel být předčasně střídán kvůli svalovému problému (13′).

Hradecký dostal červenou kartu v čase zranění (90+2). Rukama převzal míč před pokutovým územím. Hradecký: “Z mého pohledu jsem byl v šestnácté minutě a taky jsem tam chytil míč. Byly to možná centimetry nebo milimetry. Neuvědomil jsem si, že je to pořádná scéna, jinak bych dělal něco jiného.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.