Odchod z FC Bayern: Chris Richards (vlevo).

Část peněz dojde

  1. tz
  2. Sport
  3. FC Bayern

Vyrobeno:

Von: Patrik Mayer

Rozdělit

Odchod z FC Bayern: Chris Richards (vlevo). © IMAGO/Mladen Lackovič

Chris Richards odešel z FC Bayern do Premier League a přinesl německému mistrovi rekordní honorář, který si zasloužil. To jsou peníze, které Mnichov zoufale potřebuje.

Mnichov – FC Bayern Mnichov stále připravuje svůj kádr na nadcházející sezónu v Bundeslize a Lize mistrů. Tuto středu večer (27. července) oznámili němečtí rekordní mistři svůj další odchod. Konkrétně: Chris Richards přestoupil do Crystal Palace v anglické Premier League.

FC Bayern: Chris Richards se stěhuje do Crystal Palace v Londýně

To znamená, že další rozhodnutí personálu bude před Superpohárem Bayernu proti vítězi poháru DFB RB Lipsko tuto sobotu (20:30, zde na živém tickeru). Američan Richards přestoupil z FC Dallas do mnichovského kampusu v létě 2018 a poté se nikdy nedokázal prosadit u profíků. Za čtyři roky odehrál za bundesligový tým jen deset soutěžních zápasů. Střední obránce vstřelil čtyři góly ve 37 zápasech za druhý tým. V roce 2020 se 22letý hráč stal s „malým Bayernem“ mistrem 3. ligy.

Nyní je jeho velkou touhou prosadit se v Premier League.

„Chris Richards přišel do kampusu FC Bayern ve věku 18 let. Svůj talent ukázal ve svém prvním roce hraní za náš druhý tým. Proto jsme ho podepsali z FC Dallas a Chris se pak velmi dobře rozvíjel na své hostující stanici v Hoffenheimu,“ uvedl sportovní ředitel Hasan Salihamidzić na klubovém webu: „Nyní je jeho velkou touhou prosadit se v Premier League. . Chceme to umožnit a přejeme mu vše nejlepší v Crystal Palace.“ Crystal Palace sídlí v anglické metropoli a „Eagles“ skončili v minulé sezóně dvanáctí.

Na videu: Oliver Kahn potvrzuje – FC Bayern „obsadil“ Cristiana Ronalda

FC Bayern prodává Richardse za miliony: Část peněz brzy zmizí

Bayern půjčil Richardse dvakrát do Hoffenheimu 1899 od února 2021. Hlučný kopáč Kraichgauer chce nyní podepsat obránce. Projekt zřejmě neuspěl kvůli vysokým poplatkům za převod. Jak dále píší odborné časopisy, Londýn převedl základní poplatek ve výši dvanáct milionů eur na Säbener Straße v Mnichově. Plus bonus, přestupová částka se může vyšplhat až na 20 milionů eur.

Bayern však bude muset část těchto peněz dát přímo: podle konzistentních zpráv médií si klub Richardsův domovský klub FC Dallas zajistil akcie k dalšímu prodeji. 35 procent nákladů, protože to muselo jít do Texasu. Při základní ceně dvanáct milionů eur by to bylo 4,2 milionu eur. S plnými 20 miliony dokonce celých sedm milionů. Bayern za obránce nakonec vybral mezi 7,8 a 13 miliony eur.

FC Bayern: Mnichov platí vysoko – ale evidentně je přestupová bilance záporná

Jde o peníze, které mohou Mnichové po svém ofenzivním přestupu v posledních týdnech okamžitě použít. Jestliže přestupová bilance mezi létem 2019 a květnem 2022 byla minus 194 milionů eur, po Richardsově přestupu jen letos v létě to bylo minus 58,1 milionů eur (bez případných bonusů). (odpoledne)

Leave a Comment

Your email address will not be published.