Čistý příjem Telusu vzrostl ve druhém čtvrtletí o 45 %, protože vykázal růst mobilních uživatelů a uživatelů internetu

Čistý příjem Telusu vzrostl ve druhém čtvrtletí o 45 %, protože vykázal růst mobilních uživatelů a uživatelů internetu

“Náš robustní výkon odráží sílu našich předních globálních širokopásmových sítí a kulturu zaměřenou na zákazníky, která umožnila rekordní nárůst celkového počtu zákazníků ve druhém čtvrtletí o 247 000.”

Tyto přírůstky zahrnovaly 93 000 čistých nových mobilních účastníků a 34 000 čistých nových uživatelů internetu ve čtvrtletí.

Na upraveném základě Telus vykázal za čtvrtletí zisk 422 milionů dolarů, což je o více než 21 procent více než 348 milionů dolarů ve stejném období roku 2021.

Její tržby dosáhly ve druhém čtvrtletí 4,4 miliardy dolarů, což je o sedm procent více než před rokem 4,1 miliardy dolarů.

Příjmy plynuly během stejného čtvrtletí Telus oznámil, že koupí LifeWorks Inc., společnost zabývající se lidskými zdroji dříve známou jako Morneau Shepell.

LifeWorks pomáhá společnostem s plány pomoci zaměstnancům a rodinám, řízením nepřítomnosti, správou penzí a benefitů a plánováním odchodu do důchodu.

Společnost byla oceněna na 2,9 miliardy dolarů, včetně dluhu, a měla pomoci Telusu dále rozvíjet wellness a zdravotní služby pro zaměstnance. Telus Health nabízí virtuální péči a poskytuje pacientům přístup k možnostem digitální lékárny, domácímu sledování zdravotního stavu a elektronickým zdravotním záznamům.

Obchod byl schválen akcionáři ve čtvrtek, řekl Entwistle.

Zveřejnění zisků a zpráva o schválení akcionáři přichází v době, kdy se telekomunikační sektor začal potýkat s otázkami ohledně spolehlivosti a propojitelnosti svých sítí po červencovém výpadku konkurenční Rogers Communications Inc. která postihla miliony Kanaďanů a znemožnila jim přístup k některé zdravotní péči, vymáhání práva a bankovním službám.

Telekomunikační giganti spolu s BCE Inc. nyní dostali za úkol vypracovat záložní plán ke zmírnění dopadů budoucích výpadků a dalších mimořádných událostí.

Tato zpráva od The Canadian Press byla poprvé zveřejněna 5. srpna 2022.

Společnosti v tomto příběhu: (TSX:T)

Kanadský tisk

Leave a Comment

Your email address will not be published.