Prominentní leaker chválí Snapdragon 8 Gen 2 – Další vlna vlajkových lodí Snapdragon 8 Gen 2 by mohla začít přicházet v listopadu

Další vlna vlajkových lodí Snapdragon 8 Gen 2 by mohla začít přicházet v listopadu

Snapdragon 8 Gen 1 byl trochu zklamáním, ale to bylo pravděpodobně způsobeno 4nm výrobním procesem Samsungu. I když se objevila možnost, že Armoův design byl do jisté míry odpovědný, vyrobilo ho TSMC Snapdragon 8 Plus Gen 1 je důkazem, že Qualcomm udělal správné rozhodnutí přechodem na novou slévárnu. Společnost nyní pracuje na Snapdragon 8 Gen 2, který by mohl dorazit mnohem dříve, než se očekávalo.

Qualcomm by mohl zamíchat se Snapdragonem 8 Gen 2. Místo lpění na nastavení jednoho velkého jádra, tří středních jader a čtyř jader s nízkou spotřebou by se výrobce čipů mohl rozhodnout pro konfiguraci s jedním jádrem Cortex-X3, dvěma Cortex -Jádra A720, dvě jádra A710 a tři jádra A510.

Existovala teorie, že i když to nemusí být nejlepší přístup z hlediska efektivity, pomůže to příští generaci telefonů Android podporovat starší aplikace.

Nový tweet od leakera Ledový vesmír dokázal, že tato teorie je špatná – alespoň částečně. Z toho, co uniklo, Qualcomm tvrdě pracuje na Snapdragonu 8 Gen 2 a bude to velmi působivý SoC s velkou energetickou účinností.

Whistleblower také říká, že prodejci Androidu již připravují telefony s novým čipem a je možné, že první telefon s dalším vlajkovým čipem Qualcommu uvidíme v listopadu.

Snapdragon 8 Gen 1 byl oznámen 29. listopadu 2022, ale první telefon s ním poháněný se začal prodávat až koncem prosince a pouze v Číně.

Většina ostatních detailů – kromě toho, že čip může mít GPU Adreno 740 – je stále vzácná, ale zajímá nás, co má Qualcomm v obchodě. Čip A Bionic společnosti Apple a čip Tensor společnosti Google nepoužívají konvenční uspořádání clusterů a telefony, které napájejí, jsou mezi nimi. nejlépe venku. Dokonce i Samsung údajně zvažuje a nový přístup, ale další čip Exynos se v dohledné době neočekává.

Leave a Comment

Your email address will not be published.