DFB Cup: Braunschweig posílá Herthu

Stav: 31.07.2022 23:02

Eintracht Braunschweig se v neděli večer (31. 7. 2022) dostal do druhého hlavního kola Poháru DFB v napínavém pohárovém utkání proti Herthě BSC. Druholigový tým vyhrál na penalty 6:5.

sportovní akce

Osm gólů, pak penalta: Braunschweig posílá Herthu

31.7.2022 23:15

Fanoušci Eintrachtu viděli první velkou šanci zápasu v páté minutě, kdy Immanuël Pherai po pěkném sólu málem dostal domácí dopředu. Jeho střelu pravou nohou ale na poslední chvíli zblokoval Dedryck Boyata. Poté se do hry lépe dostali hosté z hlavního města. Vedoucí ho brzy následoval.

Nejdřív Selke, pak Maolida

Davie Selke hlavičkoval po perfektním centru zprava Marvina Plattenhardta a ze čtyř yardů vypálil domů (10′). Od té doby hrál Berlín dominantněji s náskokem za sebou a vytvářel si více šancí na skórování. Těsně před poločasem skórovala Myziane Maolidaová podruhé z bezprostřední blízkosti Herthy po centru Dodiho Lukébakia.

Ve druhém poločase měl smůlu i Pherai při své druhé velké šanci. Po vhazování Keity Enda trefil Nizozemec bližší tyč. Ale po třetí neuvěřitelné scéně Pherai se hra vydává „jinou“ cestou, po které Braunschweig toužil.

Jízda na horské dráze fanoušky stresuje

Pherai se znovu objevil ve vápně, zahákl si míč na nohy a při obraně byl zasažen Boyatou do nohy. Protože Brian Behrendt proměnil pokutový kop (63.). Poté stačily Dolnímu Sasku k vyrovnání pouhé tři minuty: Lion Lauberbach byl po centru zprava rychlejší než obrana Herthy a ze středové pozice z osmi metrů zasunul míč do sítě.

Domácí si mysleli, že měli štěstí, když se krátce po začátku prodloužení poprvé v utkání ujal vedení vynikající Pherai Braunschweig. Jednadvacetiletý útočník zvýšil na 3:2 (91) z protiútoku hraného až do konce.

Černý: “Hra se mění na 3-2″”

Fejzic: “Jsme tým montérů”

Zajímavé rozšíření

Pak ale “Stará dáma” dvakrát vrátila úder: Nejprve Lucas Tousart trefil cíl odraženou střelou z dálky, po začátku druhého poločasu Lukébakio nasměroval míč zprava do sítě Braunschweigu.

Ale stále to nestačí: Ve třetí až poslední minutě prodloužení zasunul Bryan Henning míč z dálky do sítě a zachránil Eintrachta v rozstřelu. Tam pak měli lepší koncovku domácí, když berlínský Marc Oliver Kempf dohnal míč za branku Braunschweigu a Henning opět bezpečně proměnil.

Konkrétně: sportschau.de