Wolfgang Haustein (†80) se s Dynamem Drážďany stal dvakrát mistrem Východního Německa a jednou vyhrál pohár FDGB.

Dynamo Drážďany truchlí: Wolfgang Haustein zemřel ve věku 80 let

Zemřela klubová legenda! Dynamo Drážďany truchlí nad smrtí dvojnásobného šampiona Wolfganga Hausteina, který zemřel ve věku 80 let.

Drážďany – Smutná zpráva z SGD! Dynamo Drážďany Legendární hráč Wolfgang Haustein zemřel 4. srpna ve věku 80 let.

Wolfgang Haustein (†80) se s Dynamem Drážďany stal dvakrát mistrem Východního Německa a jednou vyhrál pohár FDGB. © imago/Robert Michael

To je oznámeno černožlutou barvou a připomíná to úspěch a dovednost obránce. Vyhrál šampionát NDR s SGD v roce 1971 a 1973 a také vyhrál pohár FDGB v roce 1971.

V roce 1984 úspěšně postoupil do druhé třídy východoněmecké ligy s rezervním týmem a v letech 1986 až 1988 byl také asistentem profesionálního trenéra Eduarda Geyera (77).

Jeho sportovní kariéra může být velmi odlišná. Profesionál narozený v Marienbergu chtěl být skokanem na lyžích, ale pak se rozhodl stát se fotbalistou.

Profesionální dynamo vypustilo šílenou soupisku sprintů: Cristian Conteh je rychlejší než Usain Bolt!
Dynamo Drážďany
Profesionální dynamo vypustilo šílenou soupisku sprintů: Cristian Conteh je rychlejší než Usain Bolt!

Do Drážďan přišel v roce 1959, tehdy ještě jako hrotový útočník z Aufbau Klingenthal. Teprve v SGD odstoupil a brzy se stal specialistou na obranu. V roce 1961 debutoval v prvním týmu proti SC Fortuna Weißenfels, okamžitě nastoupil a hrál ve 34 z 39 zápasů v sezóně 1961/62. Nakonec mohl slavit, protože s Dynamem postoupil do NDR Oberligy.

V tehdejší nejvyšší divizi odehrál obránce působivých 181 zápasů za Černožluté týmy plus osm v Evropském poháru. Po výhře 2:1 proti FC Karl-Marx-Stadt v poslední den sezóny 1972/1973 a svém druhém titulu v SGD ukončil aktivní kariéru. Mohl se ohlédnout za celkem 315 soutěžními zápasy za Dynamo a zůstat v klubu jako trenér.

Proto je smutek v SGD tak velký. Prezident Holger Scholze (51) jménem všech řekl: “Toto je zpráva, která nás hluboce zraňuje a činí nás velmi smutnými. V tuto chvíli nemůžeme uvěřit, že ztrácíme dalšího hrdinu s Wolfgangem Hausteinem, který je partnerem ‘ mýtus Dynamo’. – bylo založeno. Nezapomeneme, jak se stal nedílnou součástí proslulého drážďanského Kreiselu pod vedením trenéra Waltera Fritzsche a jak stál na začátku jedné z nejskvělejších ér v historii našeho klubu.”

Šéf Dynama dodal: “Wolfgang Haustein se s naším SGD zasloužil o první double v historii východoněmeckého fotbalu. Ale v našich vzpomínkách je hluboce zapsán nejen jako sportovec, ale i po své aktivní kariéře zůstal klubu věrný a jako Trenér měl rozhodující vliv na vynikající práci s mládeží 70. a 80. let.”

Na závěr uvedl: “Sportovní komunita ztratila sportovce a velmi zvláštního člověka. Naše myšlenky jsou s každým, kdo měl k Wolfgangu Hausteinovi velmi blízko. Jeho rodině, přátelům a přátelům vyjadřujeme v této těžké době nejhlubší soustrast.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.