100 milionů ztraceno: Barca nemůže zaregistrovat Lewandowského!

HSV začíná v uhelném poháru – prémiový rekord je bezpečný

Tim Walter chtěl ve čtvrtek vlastně jen mluvit o sportu. Na otázku o minulé sezóně DFB Cupu pak trenér HSV přidal větu o penězích. Kvůli uhlí, jak víte ve Volksparku před zahájením letošního Poháru z předchozí sezóny, se dá v této soutěži získat opravdu hodně.

“Nakonec,” uzavřel Walter své prohlášení k otázce speciálních trofejových pobídek, “je tu také finanční aspekt klubu – a myslím, že se nám v minulé sezóně dařilo docela dobře.” Samozřejmě. HSV si díky postupu do semifinále vydělalo téměř čtyři miliony eur na čistých bonusech.

HSV: Loni byly v poháru čtyři miliony eur

To není jen dobrá částka za klubovou kasu. V polovině března, tedy asi dva týdny po vstupu do poslední čtyřky, byl však také Mario Vuskuvic (tehdy ještě hostující) použit k tomu, aby za zhruba tři miliony eur osvobodil Hajduk Split. Vzpomínky na tento nádherný výlet za trofejemi, který málem skončil v Berlíně, má Walter samozřejmě stále v hlavě.


Co se tento týden stalo ve Volksparku? Co takhle HSV před dalším dnem zápasu? Každý pátek vám Rautenpost přináší analýzy, aktualizace a přenosové zvěsti. Právě včas o víkendu od nás dostanete rychlý souhrn všech novinek týdne o HSV – přímo e-mailem do vaší schránky. Klikněte zde a přihlaste se zdarma.


V sobotu v Bayreuthu se poprvé těšil na “pěknou změnu” z každodenního ligového života. Jen s účastí v prvním kole je letos spojena rekordní prémie 209 247 eur. To je o 30 000 eur více než před pandemií koronaviru a souvisejícími škrty. A celkem o 80 000 eur více než v předchozím roce, kdy se stala uhelnou trofejí pro HSV.

HSV: DFB Cup začíná prémiovým rekordem

Takže teď zpět, počínaje prvním kolem. “Nebude to mít definitivní úspěch, to víme,” řekl Walter. “Na soupeři nezáleží, protože jde o fotbal.” A zase o trochu peněz.

Mohlo by vás také zajímat: Vuskovic hraje v poháru s plotem – jeden chybí

Dosažení druhého kola se rovná prémii 418 494 eur, jen za výhry v poháru – bez bonusů za předchozí kola – vítěz letos inkasuje celkem 4,3 milionu eur.

Leave a Comment

Your email address will not be published.