Huawei Mate Xs 2 na recenzi

Huawei Mate Xs 2 na recenzi

V květnu Huawei přinesl nový skládací Mate Xs 2 a my jsme z terénu informovali s prvními dojmy a praktickými zkušenostmi. Tehdy bylo zařízení v omezeném množství, ale nyní jej Huawei přináší na pulty obchodů a my jsme dostali jeden kus.

Mate Xs 2 se dodává ve třech barvách, přičemž naše jednotka je bílá. Povrchová úprava zadní strany je kožená, ale vzhledem k tomu, že se telefon vyklápí směrem ven, je barva spíše dodatečná. Po rozloženém Mate se však v rukou cítí příjemně.

Líbí se nám, jak tenký je telefon ve své základně – má pouhých 5,4 mm a náraz fotoaparátu to zdvojnásobí na 11,1 mm, což je celková tloušťka telefonu po složení. Panel vyrábí BOE a líbí se nám, že na něm nejsou prakticky žádné záhyby – museli jsme je pracně hledat.

Huawei Mate Xs 2 na recenzi

Rozložený 7,8″ displej nemá žádné sklo, které by ho chránilo před živly, ale má předaplikovanou plastovou ochranu. Už má nějaké drobné škrábance, které naštěstí nejsou vidět, když se zařízení používá.

Když je Huawei Mate Xs 2 složený, z přední strany se stane 6,5” obrazovka, zatímco zadní strana zůstane tmavá. Dá se ale použít jako hledáček pro pořizování selfie s hlavními fotoaparáty. V naší úplné recenzi se podíváme hlouběji, abychom zjistili, zda HarmonyOS 2.0 má funkce, které umožňují druhou obrazovku.

Naštěstí je v prodejní krabici speciální ochranné pouzdro, které kryje zadní stranu obrazovky.

Huawei Mate Xs 2 na recenzi

Ekosystém Huawei je stále bohatší na funkce a tento telefon je dodáván s Petal Search, Petal Maps a AppGallery a dokonce přináší návrhy aplikací ke stažení přímo na domovskou obrazovku.

Huawei Mate Xs 2 na recenzi

Huawei Mate Xs 2 má atraktivní design a slibné fotoaparáty. Jeho skládací design je trochu zranitelný, protože je odhalena celá obrazovka, ale nelze popřít jeho působivý vzhled a výhody funkčnosti. V naší recenzi projdeme všechny scénáře použití, abychom zjistili, zda stojí za cenu 1 999 EUR. Testy již probíhají, takže zůstaňte naladěni.

Leave a Comment

Your email address will not be published.