Zdraví a očekávání: Německo je ve finále mistrovství Evropy ve fotbale

Martina Voss-Tecklenburg: jmění pro německý fotbal

Aktualizováno 30.07.2022 ve 12:53

  • Vstup německé ženské reprezentace do finále nelze oddělit od jména Martiny Voss-Tecklenburgové.
  • Kdo byla žena, která vrátila Německo zpět na vrchol světa – a jak to dokázala?

Další novinky o EM 2022 najdete zde

Německý fotbalový svaz se pravděpodobně dočká největší výhry teprve za poslední měsíce. Poté musela být jednání o smlouvě s Martinou Voss-Tecklenburg odložena a pokud zdání neklame, smlouva s reprezentačním trenérem by se pak prodloužila až do roku 2027. Obě strany – svaz i jeho nejdůležitější zaměstnanci – jsou však nyní připraveni Učiň tak.

“Pokud toho budu moci nadále být součástí, bude to velký dar a privilegium. Myslím, že toto mistrovství Evropy pomůže, když se na konci roku sejdeme a prodiskutujeme, jak dál,” řekl nedávno Voss-Tecklenburg. . v rozhovoru pro „Sport-Bild“. “To by se mi líbilo!” Současná smlouva Voss-Tecklenburga platí do léta 2023 po mistrovství světa v Austrálii a na Novém Zélandu.

A DFB by zjevně ráda pokračovala ve spolupráci s 54letým mužem ještě několik let. Joti Chatzialexiou, sportovní ředitel národního týmu, potvrdil svůj záměr prodloužit smlouvu s Voss-Tecklenburg. Nejlépe ve vaší zemi až do možného mistrovství světa 2027: O hostitele žádají DFB a národní asociace Nizozemska a Belgie.

“V DFB máme v podstatě filozofii podepsat smlouvu na dva roky, protože pak můžeme myslet turnaj od turnaje. Mohu s ní sdílet Martininu vizi možného domácího mistrovství světa v roce 2027,” řekl Chatzialexiou také “Sport Bild ” .

Martina Voss-Tecklenburg: Reflexivní a sebekritická

Německá reprezentace rozjela ve své zemi skutečný boom. Svým stylem hry, skromným přístupem a samozřejmě úspěchem: V neděli se výběrčí Voss-Tecklenburg utkají o evropskou korunu proti hostitelské Anglii na londýnském stadionu Wembley před 75 000 fanoušky.

Úspěch, který se ještě před třemi nebo čtyřmi týdny zdál nemyslitelný, navzdory konečnému výsledku. A takový, který nejen zasvěcení připisují většině Voss-Tecklenburgovy tvorby. Na jaře je tým fotbalově i emocionálně stále na hřišti. V kvalifikaci na mistrovství světa to bylo ostudné 2:3 proti druhotřídnímu Srbsku.

Následovala zdánlivě nekonečná a očistná debata. Voss-Tecklenburg nejen že se vypořádali s několika hráči, ale také jasně a jasně poukázali na své vlastní chyby a některé velmi důležité věci při vzájemném jednání na cestě.

Velká empatie a soucit

Voss-Tecklenburg je považován za skvělého komunikátora. Není o nic horší než jeho neméně prominentní předchůdce. Horst Hrubesch převzal Němky po nezdarech z minulých let a vdechl týmu nový přístup a vášeň.

Jejich zvláštní směs soucitu a empatie, stejně jako rétorické schopnosti a většina vášně a emocí je jejich hráči zjevně velmi dobře přijímána. Je to právě tento měkký faktor, který nese komunitu turnaji, jako jsou tyto, které mohou využít k tomu, aby se znovu a znovu vyrovnali, a to i v případě neúspěchů, a který nakonec – v těsném zápase, jakým bylo nedávno semifinále proti Francii – může udělat velký rozdíl.

Německý tým ostatně kromě fotbalového umu vzbuzoval na všechny zúčastněné dojem, že na hřišti v dobách ME v Anglii fungovala jednotka, kde každý bojoval a pracoval pro druhého a všechny. přeji všem co největší úspěch. A to je výsledek jistých a někdy i obtížných diskuzí mezi trenérem a jeho hráči – a na druhé straně velmi empatická kultura otevřené debaty, která nechává dostatek prostoru pro jiné názory a pohledy.

Část německé fotbalové historie

Voss-Tecklenburg vyrůstal se čtyřmi sourozenci v Duisburgu, otec byl dělníkem na směny v Thyssenu a získal nějaké známky navíc v zahradním centru, matka byla v domácnosti a na částečný úvazek uklízela ve školce. Rodina z dělnické třídy, německé čtvrti střední třídy.

Nikoho tehdy nenapadlo, že by fotbal mohl být něco pro malé holčičky. Martina se jako malá musela vždy plížit na klukovská fotbalová hřiště – takže si toho nevšimla jen matka. Pak se ale celkem rychle ukázalo, že fotbal může být něco pro malé holčičky, Martina Vossová pak alespoň směla vstoupit do svého prvního klubu DJK Lösort Meiderich.

Zbytek je kus německé fotbalové historie: šest německých šampionátů, čtyři vítězství v poháru a čtyři evropské tituly s národním týmem jako hráč. Voss byl součástí týmu, který v roce 1989 vyhrál první z osmi titulů mistra Evropy v Německu.

Člen dozorčí rady Fortuna Düsseldorf

Zároveň si vybudoval maturitu a dokončil studium jako kvalifikovaný sociální pracovník. Po aktivní kariéře Voss vyzkoušel několik věcí, včetně toho, že byl šéfredaktorem FF-Magazine, ženského fotbalového časopisu. V roce 2009 se oženil se stavebním dodavatelem Hermannem Tecklenburgem, o tři roky později převzal funkci švýcarského národního trenéra a v roce 2015 dovedl Švýcarsko poprvé na mistrovství světa.

V roce 2018 následovala výzvu DFB a převzala vedení ženského národního týmu, téměř ve stejnou dobu se stala členkou dozorčí rady Fortuny Düsseldorf – na postu, který dříve zastával její manžel. Mistrovství světa 2019 ve Francii je stále trochu sportovně promíchané, po kterém Voss-Tecklenburg vychvaloval velký převrat – který by se nyní mohl vyplatit v Anglii.

Německý ženský fotbal se na asociační úrovni otočil, byly stanoveny mantinely na další roky a talent je tu, aby se vrátil na absolutní světovou špičku. A na trenérské pozici je Německo zase ve svých řadách jedno z nejlepších. Možná to tak ještě pár let zůstane a kdo ví: třeba se tato žena jednou objeví i jako trenérka mužského týmu…

Použité zdroje:

  • sportovní obrázky: Nová smlouva pro Voss-Tecklenburg

Příští neděli se utká s Anglií ve Velké Británii ve finále mistrovství Evropy žen. Reprezentační trenérka Martina Voss-Tecklenburgová je už po semifinále proti Francii nadšená a vyhlídky na finále vidí docela optimisticky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.