Nejméně jeden demonstrant nese za zády kameny

Moderátor KiKa Matondo Castlo demonstruje s izraelskými hatery | politika

Extrémní festival |

Moderátor KiKa demonstruje s hatery Izraele

Zde najdete obsah z Podigee

Abychom mohli interagovat nebo zobrazovat obsah z Podigee a další externí obsah, potřebujeme váš souhlas.

Jako hostitel KiKa Treehouse má naladit statisíce malých dětí do noci, předat znalosti a hodnoty – ale ve volném čase se účastní Matondo Castlo (28). na protiizraelském festivalu mládeže ve Farkha (Západní břeh).

Obzvláště výbušné: Castlo v rámci festivalu v úterý demonstroval proti osadám na Západním břehu – „v solidaritě“, jak to uvedl na Instagramu. Po jeho boku: radikální vrhači kamenů.

Svědčí o tom mimo jiné fotografie samozvané komunistky Nicole Schöndorferové. Také cestovala na západní pobřeží na festival Farkha a byla tam mimo jiné s Castlem. Jeden z jejích instagramových příběhů z demonstrace ukazuje, že nejméně jeden z mužů před ní nese za zády kámen. Ostatní účastníci jsou maskovaní.

Nejméně jeden demonstrant nese za zády kameny

Foto: Nicole.schoen/Instagram

Festival zahrnuje podle organizátorů také „dobrovolnickou práci, politické diskuse, semináře o palestinském osvobozeneckém boji“ a „politické turné“ v předchozích dnech. Obsah: jednoznačně proti Izraeli.

Ukazuje to zpráva účastníka festivalu Kerema Schambergera, kterou zveřejnil na blogu „kommunisten.de“. Schamberger je považován za sympatizanta antisemitského hnutí BDS. O návštěvě Nazaretu v „kommunisten.de“ píše, že jeho skupinu „přivítala militantní mládež“: „Když se představí, všichni bez výjimky říkají: „Pocházím z Palestiny“, ačkoli Nazaret je v Izraeli. ta jejich je uváděna pouze jako 48zónová, tedy země, která byla okupována v roce 1948“.

Pasáž, ve které je zcela otevřeně odmítnuto právo Izraele na existenci – bez zachycení či klasifikace Schambergerových výroků. Schamberger navíc ve svém textu popisuje zeď z Izraele na Západní břeh jako „zeď apartheidu“.

Obvinění z apartheidu je mezi nepřáteli Izraele rozšířeno. Původně odkazoval na předchozí systém v Jižní Africe: státem organizovaná diskriminace a devalvace lidí kvůli barvě jejich pleti. Izrael stát apartheidu? Lež.

Faktem je: Arabští a muslimští Izraelci jsou zastoupeni ve všech částech společnosti, včetně současné vlády v Jeruzalémě, armády, policie, médií, profesionálního sportu a kulturního sektoru. V únoru se Chaled Kabub stal prvním stálým muslimským členem Nejvyššího soudu v Izraeli – což je ve státě apartheidu nemyslitelné.

Matondo Castlo (28, vpravo) je na festivalu Farkha s Kerem Schambergerem (vlevo) a Nicole Schöndorfer (3. zprava)

Matondo Castlo (28, vpravo) je na festivalu Farkha s Kerem Schambergerem (vlevo) a Nicole Schöndorfer (3. zprava)

Foto: @KeremSchamberg/twitter

Castlo se obsah festivalu zjevně nediví: Schamberger sdílel selfie s ním a dalšími návštěvníky festivalu na svém twitterovém účtu. Castlo se pak šťastně usměje do kamery.

Festival Farkha pořádá marxistická „Palestinská lidová strana“, která už desítky let podněcuje protiizraelské a oslavuje teroristy.

Na dotaz BILD KiKa řekl, že chce věc “pečlivě zvážit”. Obvinění bereme vážně. Vysílatel uznává Castla jako „velmi oddaného člověka, který je vždy orientován na blaho dětí a který se ve své práci trenéra, hudebníka a pedagoga jasně staví proti nenávisti a násilí“.

Vysílatel pokračuje: “KiKA je nabídka pro všechny děti, která zprostředkovává demokratické hodnoty, poskytuje orientaci a stojí na obraně dětských a lidských práv.”

Moderátor KiKa také pořádá semináře pro mladé.

Leave a Comment

Your email address will not be published.