Mohou vám nové balíčky telefonů Telstra ušetřit peníze?

Mohou vám nové balíčky telefonů Telstra ušetřit peníze?

Měsíc po přepracování svých paušálních tarifů SIM (a zvýšení cen!) Telstra odhalila novou sadu plánů Bundle určených pro rodiny nebo uživatele s více zařízeními. Sortiment telco zahrnuje mobilní i datové tarify, přičemž obě možnosti jsou nyní k dispozici pro přidání k vybraným SIM tarifům Telstra.

Zákazníci se způsobilými paušálními mobilními tarify Telstra si mohou ke svému účtu přidat až pět nových balíčků, přičemž ceny začínají na dalších 47 USD měsíčně za volání, textové zprávy a sdílená data. S odvoláním na potřebu nabídnout zákazníkům větší pohodlí a cenovou dostupnost nabízí Telstra nové plány jako možnost pro rodiče, kteří hledají telefonní tarif vhodný pro děti, nebo pro zákazníky, kteří potřebují další data pro tablety nebo mobilní hotspoty.

Mobilní plány Telstra Bundle: jak fungují

Abyste měli nárok na nové balíčky služeb Telstra, musíte mít předplatné Essential nebo Premium Upfront nebo stále používat starší plány Telstra Medium, Large nebo Extra Large Upfront (které byly pro nové zákazníky původně vyřazeny v červenci 2022). ). Poté můžete ke svému účtu přidat jednu ze dvou možností balíčku: balíček Mobile pro volání, textové zprávy a data za dalších 47 $ měsíčně nebo balíček Data za dalších 10 $ měsíčně.

Oba plány zahrnují měsíční poplatek za vysoké datové rychlosti, ale Telstra umožňuje zákazníkům sdružovat a sdílet data napříč všemi balíčky. Rodiny, které chtějí ke svému účtu Telstra přidat děti nebo partnery, zde mohou ušetřit, protože každý balíček balíčku je ve skutečnosti levnější než samostatný mobilní nebo datový tarif Telstra.

Níže je uveden stručný přehled jednotlivých balíčků. Upozorňujeme, že všechny ceny v tomto článku platí pouze pro balíčky SIM a nezahrnují náklady na nový smartphone.

Plán Cena za měsíc Inkluze
Plán Telstra Mobile Bundle
 • 15 GB rychlých dat
 • 5G přístup
 • Neomezené standardní vnitrostátní hovory a textové zprávy v Austrálii
 • Neomezené volání a zprávy na standardní mezinárodní čísla
Datový balíček Telstra
 • 10 GB rychlých dat
 • 5G přístup
 • Plán pouze pro data

Plány Mobile Bundle zahrnují neomezené hovory a textové zprávy na australská čísla a navíc 15 GB dat s plnou rychlostí každý měsíc. Získáte také neomezený limit dat omezený na 1,5 Mb/s, takže za použití v Austrálii nejsou účtovány žádné další poplatky za data.

Plány datových balíčků nezahrnují volání ani textové zprávy, takže jsou nejvhodnější pro uživatele, kteří chtějí extra gigabajty pro použití na tabletu nebo mobilním hotspotu. Získáte 10 GB dat s plnou rychlostí a stejně neomezená data 1,5 Mb/s jako mobilní tarify.

Jsou balíčky Telstra levnější než jednotlivé balíčky?

Pro zákazníky s aktuálními plány předplatného Upfront společnosti Telstra budete muset použít buď plán $ 68 Essential nebo plán $ 89 Premium, aby se kvalifikovali pro možnost Bundle. Minimální částka, kterou každý měsíc zaplatíte za mobilní tarif Dual SIM Bundle, je tedy 115 USD: 68 USD za váš hlavní plán a 47 USD za další službu balíčku. Pokud potřebujete více dat, vaše minimální cena je 78 USD za váš telefonní tarif a datový balíček.

Pokud máte mobilní tarif pro dva, získáte za těchto 115 USD neuvěřitelných 195 GB vysokorychlostních dat, které můžete každý měsíc sdílet. Pro zákazníky, kteří si přidají pět balíčků, zaplatíte minimálně 303 $ měsíčně za 255 GB dat, která můžete sdílet mezi šesti lidmi nebo zařízeními.

Bez balíčku si můžete koupit dva samostatné plány předplatného Basic Telstra, z nichž každý stojí 58 $ měsíčně a zahrnuje 40 GB vysokorychlostních dat na SIM kartu. To by vás stálo celkem 116 $ měsíčně, což je podobné tomu, co zaplatíte za dva balíčky Bundle, ale získáte mnohem méně dat: Plány Bundle nabízejí více než dvojnásobek gigabajtů s 97 GB na osobu. k dispozici ve výše uvedeném plánu pro dvě osoby.

Pro šestičlennou rodinu je základní plán 348 $ měsíčně pro každého člena, což je dražší než měsíční náklady 303 $ na šestiřádkový balíček. Bundling vám také poskytne více dat na osobu, přičemž šest balíčků klesne na 42,5 GB na uživatele (ve srovnání se 40 GB na základní plán).

Ačkoli se zdá, že sdružování je výhodnější, pokud máte levnější plán Essential, měli byste si to spočítat, než se zaregistrujete pro dražší variantu. Pokud chcete přidat plán Bundle k dražšímu tarifu Telstra Premium za 89 $ předem, zaplatíte 136 $ měsíčně za 315 GB dat; pokud si účet rozdělíte, je to 68 USD na osobu za 157,5 GB dat pro každého.

68 USD je však také cena standardního plánu Essential společnosti Telstra se 180 GB dat, takže v tomto případě mohou být dva samostatné plány skutečně lepší volbou, pokud hledáte za svůj dolar nejvíce dat. Ale pokud máte větší rodinu, čtyři balíčky Bundle s Premium Master Plan stojí 277 $ měsíčně za 360 GB dat nebo 55,40 $ na osobu za 72 GB; takže v tomto případě je to levnější nabídka než pět základních plánů za 58 USD se 40 GB dat na osobu.

Chcete-li zobrazit samostatné paušální plány dostupné od společnosti Telstra, podívejte se na tabulku níže.

Následující tabulka ukazuje výběr publikovaných paušálních balíčků Telstra SIM v databázi Canstar Blue, seřazených podle ceny, od nejnižší po nejvyšší, poté podle počtu dat, od nejvyšší po nejnižší. Použijte náš srovnávací nástroj k zobrazení plánů od řady jiných poskytovatelů. Toto je výběr produktů s odkazy na doporučené partnery.

Srovnání rodinných tarifů: Telstra, Optus, Vodafone a ALDI Mobile

Ačkoli Telstra nastavil plány Bundle jako způsob, jak zjednodušit plány pro rodiny, matematika je jistě matoucí. Zdá se, že přesunutí vaší rodiny do balíčku Telstra by mohlo snížit váš měsíční účet za mobilní telefon, pokud již všichni využíváte samostatné tarify Telstra, zvláště když ke svému účtu přidáváte další tarify balíčku.

Telstra však není jedinou možností pro rodiny, které chtějí snadný způsob sdílení dat a konsolidaci svých mobilních služeb. Pokud jste ve čtyřčlenné domácnosti, Rodinný mobilní tarif Optus obsahuje čtyři SIM karty s 320 GB sdílených dat za 165 USD měsíčně (s možností přidat až čtyři další SIM karty za 29 USD za SIM a měsíc).

Rodinný tarif pro čtyři přijde na 41,25 USD na osobu a měsíc, a pokud sdílená data rozdělíte čtyřmi způsoby, je to 80 GB každý. Porovnejte to se samostatnými paušálními plány Optus, které začínají na 49 dolarech měsíčně za 30 GB dat, a je to rozhodně levnější krok.

Optus také umožňuje sdílet data ze samostatných paušálních tarifů Optus Choice na stejném účtu, takže je to také možnost, pokud chcete sdílet své gigabajty pro celou rodinu – stačí otevřít samostatný tarif Optus pro každého člena rodiny. Pokud ale nehledáte velké množství dat pro každého uživatele, rodinný tarif vás vyjde každý měsíc levněji, pokud potřebujete alespoň čtyři SIM karty.

Následující tabulka ukazuje vybrané publikované paušální tarify Optus pouze SIM v databázi Canstar Blue, seřazené podle ceny, od nejnižší po nejvyšší, a poté podle objemu dat od nejvyšší po nejnižší. Použijte náš srovnávací nástroj k zobrazení plánů od řady jiných poskytovatelů. Toto je výběr produktů s odkazy na doporučené partnery.

Vodafone umožňuje také sdílení dat u paušálních mobilních tarifů, a přestože neexistují žádné speciální možnosti rodinného tarifu, můžete uplatnit slevu za sloučení více služeb na jeden účet. Můžete si sbalit měsíční povolenou plnou rychlost dat z tarifů Vodafonu pouze na SIM a mobilního širokopásmového připojení, s výjimkou tarifu Ultra+ pro neomezená data, a sdílet gigabajty až s 10 uživateli.

Slevu můžete získat také kombinací dvou nebo více způsobilých tarifů Vodafone: ušetříte 5 % při kombinaci dvou tarifů, 10 % u tří, 15 % u čtyř tarifů a 20 % při kombinaci pěti a více. Pokud si tedy ke svému účtu přidáte pět tarifů Vodafone Lite+, za 45 USD měsíčně za 30 GB dat, zaplatíte 225 USD za 150GB datový balíček; zahrňte 20% slevu a vaše cena klesne na 180 $.

Následující tabulka ukazuje výběr tarifů Vodafonu publikovaných pouze na SIM kartě v databázi Canstar Blue, seřazených podle ceny, od nejnižší po nejvyšší, a poté podle počtu dat od nejvyšší po nejnižší. Použijte náš srovnávací nástroj k zobrazení plánů od řady jiných poskytovatelů. Toto je výběr produktů s odkazy na doporučené partnery.

Pokud hledáte předplacenou možnost, ALDI Mobile nabízí také tři Rodinné plány, každý s lhůtou 30 dnů. Plán za 45 USD obsahuje 44 GB dat až pro dvě služby, plán za 80 USD nabízí 88 GB pro čtyři osoby a plán za 110 USD zahrnuje 132 GB dat a až šest služeb. Každý plán je omezen na 22 GB dat na uživatele, ačkoli plán 110 USD nabízí nejlepší hodnotu za 18,30 USD za službu (ve srovnání s 22,50 USD na osobu u plánu 45 USD).

Následující tabulka ukazuje výběr publikovaných plánů předplatného pouze pro ALDI Mobile SIM v databázi Canstar Blue, seřazených podle ceny, od nejnižší po nejvyšší, a poté podle objemu dat od nejvyšší po nejnižší. Použijte náš srovnávací nástroj k zobrazení plánů od řady jiných poskytovatelů. Toto je výběr produktů s odkazy na doporučené partnery.

Jsou rodinné a přibalené mobilní tarify dobrý obchod?

Stručně řečeno, rodinné a balíkové plány vám mohou ušetřit peníze a poskytnout vám větší hodnotu než výběr samostatných plánů – ale nejprve budete muset shrnout čísla, abyste zjistili, zda to, co je k dispozici, je pro vás to pravé.

V závislosti na datech a potřebách vašeho domova nebo rodiny může být lepší kombinovat a sladit plány od různých poskytovatelů, abyste za své peníze získali co nejvíce. Pokud je však důležité pohodlí připojení, níže uvádíme několik příkladů srovnání rodinných a sdílených datových tarifů.

Následující tabulka porovnává balíčky nebo sdílené datové tarify Telstra, Optus, Vodafone a ALDI Mobile pro čtyři osoby z hlediska celkových měsíčních nákladů a dat a nákladů a dat na osobu.

Plán Celková cena a data za měsíc Na osobu, za měsíc
Telstra Essential Plan + 3 balíčky balíčků
 • 209 $ měsíčně
 • 225 GB sdílených vysokorychlostních dat
 • Neomezená sdílená data s omezenou rychlostí
 • 52,25 $ měsíčně
 • 56,25 GB vysokorychlostních dat na osobu
Rodinný mobilní tarif Optus
 • 165 $ měsíčně
 • 320 GB sdílených vysokorychlostních dat
 • Neomezená sdílená data s omezenou rychlostí
 • 41,25 $ na osobu
 • 80 GB rychlých dat na osobu
Tarif Vodafone SIM Only Lite+ (4 plány)
 • 153 $ měsíčně s 15% slevou
 • 120 GB sdílených vysokorychlostních dat
 • Neomezená sdílená data s omezenou rychlostí
 • 38,25 $ na osobu
 • 30 GB rychlých dat na osobu
Rodinný tarif ALDI od 80 USD
 • 80 dolarů měsíčně
 • 88 GB sdílených dat + data rollover
 • 20 dolarů na osobu
 • 22 GB dat na osobu

Porovnejte balíčky telefonů pouze na SIM

Zde je výběr předplatitelských plánů z databáze Canstar Blue s minimálně 10 GB dat, seřazených v pořadí podle standardní ceny, od nejnižší k nejvyšší, pak objemu dat od nejvyšší k nejnižší. Vyzkoušejte náš nástroj pro srovnání tarifů pro mobilní telefony a podívejte se na širokou škálu tarifů od jiných poskytovatelů služeb. Tato tabulka obsahuje produkty s odkazy na doporučené partnery.

Zde je výběr předplacených tarifů z databáze Canstar Blue s minimálně 10 GB dat každý měsíc, seřazených podle standardní ceny, od nejnižší k nejvyšší, pak objemu dat, od nejvyšší po nejnižší. Pokud chcete porovnat širší škálu nabídek od jiných poskytovatelů služeb, použijte náš nástroj pro porovnání telefonních tarifů. Tato tabulka obsahuje produkty s odkazy na doporučené partnery.

Leave a Comment

Your email address will not be published.