MSV Duisburg a Rot-Weiss Essen se často setkávaly, zejména v 70. letech.  Zde je obrázek z utkání Bundesligy v říjnu 1976.

Nalezeno pouzdro na zbraň: policejní operace ve hře BVB

Dortmund.
Šokující vteřiny za 82 000: Během bundesligového zápasu mezi Dortmundem a Leverkusenem došlo v sobotu k policejní akci.

Překvapivý moment pro hosty utkání bundesligy Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen (1:0). Minuty před závěrečným hvizdem v sobotu večer 81 365 diváků Signal Iduna Park vyzváni oznámením, aby po závěrečném hvizdu neopouštěli stadion. Před stadionem probíhá policejní akce, nakonec do toho dají záchranné složky všechno.

Kolem 18:40 dortmundská policie našla podezřelé vozidlo, uvedli úředníci v písemné zprávě v sobotu večer. Podle policie bylo důvodem poplachu to, že auto zůstalo odemčené a motor běžel a v samotném voze byly nalezeny dvě prázdné pouzdra na zbraně. Přečtěte si také: Státní zástupce potvrzuje inzerát proti Nico Schulzovi

Použití během zápasu BVB v Signal-Iduna-Park v Dortmundu: policie určí majitele auta

Policie v okolí auta nikoho nenašla. “Vzhledem k tomu, že je možné, že toto vozidlo a jeho řidič mohou představovat hrozbu, žádáme všechny návštěvníky stadionu, aby po skončení utkání neopouštěli stadion, zůstali na svých místech a chovali se klidně,” uvedla policie. Pokračovat. Minuty před závěrečným hvizdem kolem 20:25 zalarmovaly obrazovky a hlasatel stadionu Norbert Dickel téměř 82 000 diváků.
Ve 20.49 došlo k prvnímu úplnému vymazání: všichni diváci mohli opustit stadion asi 25 minut po závěrečném hvizdu. Borussia Dortmund dala zelenou i prostřednictvím svých sociálních sítí: návštěvníci měli stadion opustit v pořádku.


Jako důvod policie identifikovala majitele vozu, který je zároveň řidičem, a našla ho na stadionu. “Byl zadržen a vyslechnut ohledně jeho vozidla. Veškerá nebezpečí lze v této souvislosti odstranit,” uvedla policie. Další šetření ukáže, že majitel vlastní malý zbrojní průkaz.

Nakonec záchranné složky uvedly: „Podle aktuálního stavu vyšetřování nikdy nedošlo k žádné újmě na vozidle ani jeho majiteli“ – a poděkovali všem návštěvníkům za jejich „pochopení a ochotu spolupracovat“. Z lokality pak mohou na dobu neurčitou odjet přes dotčené parkoviště E3 i městskou hromadnou dopravou.

Fanoušci BVB oslavují Gregora Kobela se zpěvem, také silný Reus a Moukoko – skóre pro výhru BVB 1:0 proti Bayer Leverkusen


Další články z této kategorie naleznete zde: BVB


Leave a Comment

Your email address will not be published.