Záchranu BMW sleduje policista pomocí dvou jeřábových člunů

Nehoda v jezeře Lucerne: Řidič smrtelného SUV identifikoval zprávy

Nehoda na jezeře Lucerne |

Identifikován řidič smrtelného SUV

Ve středu policie vylovila SUV smrti a tělo z vlhkého hrobu. Nyní je jasné, kdo je mrtvý muž z Lucernského jezera (Švýcarsko).

Řidičem BMW řady X je 63letý muž z kantonu Curych. Žádost BILD na odpovědnou kantonální policii ve Schwyzu – v oblasti, kde k nehodě došlo – o příčině smrti a pozadí zůstala nezodpovězena.

Záchranu BMW sleduje policista pomocí dvou jeřábových člunů

Foto: foto aliance/KEYSTONE

Co je o děsivé havárii zatím známo: V neděli (24. července) řídil 63letý muž své tmavé auto po Axenstraße z jihu směrem k Mositunnelu. Těsně za parkovištěm Wolfsprung auto sjelo ze silnice doprava, dotklo se stěny útesu, zatáhlo doleva a připnulo zábradlí. V místě, kde klesá asi 50 metrů, není svodidlo.

Zda řidič naboural svým SUV do Lucernského jezera neopatrností, zdravotním problémem nebo z jiných důvodů, je předmětem policejního vyšetřování. Po vytažení z hloubky 182 metrů bylo tělo muže převezeno do Ústavu soudního lékařství na univerzitě v Curychu a prozkoumáno.

Tak nebezpečná je Axenstrasse

V tuto chvíli SUV prolomilo svodidla a spadlo do jezera

V tuto chvíli SUV prolomilo svodidla a spadlo do jezera

Foto: foto aliance/KEYSTONE

Axenstraße je podle švýcarských médií jednou z nejnebezpečnějších oblastí celé silniční sítě. Spojení mezi vesnicemi Brunnen a Flüelen bylo nepřetržitě blokováno několik týdnů. Důvod: padající kameny.

O vybudování nové, bezpečnější Axenstrasse diskutují politici už 52 let. Návrh počítá s tunelovým řešením, ale s otevřením před rokem 2031 se nepočítá.

Nejjednodušší řešení, totiž umístění svodidel na nebezpečná místa, selhává, protože silnice v některých místech vede přes sráz. Podle Samuela Hoola z Federal Highway Administration nejsou tyto úseky dostatečně stabilní. Tohoto posílení lze dosáhnout pouze „s největším strukturálním úsilím“.

Leave a Comment

Your email address will not be published.