Nový „režim opravy“ společnosti Samsung udrží citlivá data v bezpečí, když je váš telefon servisován

Nový „režim opravy“ společnosti Samsung udrží citlivá data v bezpečí, když je váš telefon servisován

Je běžnou praxí resetovat telefon, když jej odnášíte do servisního střediska k opravě – jinak riskujete, že se citlivá data (fotografie, účty atd.) dostanou do nesprávných rukou. To vytváří další potíže, protože musíte nejprve zálohovat data a poté je obnovit.

Samsung představil řešení tohoto problému – režim opravy. To bude dostupné na obrazovce Péče o baterii a zařízení v Nastavení. Po aktivaci se telefon restartuje.

Režim skryje všechna osobní data, včetně fotografií, zpráv, účtů a dokonce i aplikací (aktivní budou pouze výchozí nainstalované aplikace). V podstatě to bude, jako by byl telefon resetován.

Po dokončení oprav a po zvednutí telefonu budete moci deaktivovat režim opravy pomocí zámku otisku prstu nebo vzoru. Tím se telefon restartuje, tentokrát s plným přístupem ke všem vašim datům. Obnoví se také veškerá nastavení změněná technikem během opravy.

Další možnost umožní telefonu vytvořit protokol, který zaznamenává nedávné problémy a aplikace, které byly používány, když k nim došlo. To pomůže diagnostikovat problém. V tomto protokolu samozřejmě nebudou zaznamenány žádné osobní údaje a budete mít možnost vstoupit do režimu opravy bez vytvoření protokolu.

Režim opravy bude u řady Galaxy S21 nejprve povolen prostřednictvím aktualizace softwaru. Samsung píše, že ho plánuje „v budoucnu rozšířit o některé další modely“.

Upozorňujeme, že tisková zpráva byla zveřejněna pouze na korejském webu společnosti Samsung jako aktualizace, takže tato funkce bude zpočátku omezena na domácí trávník společnosti Samsung. Zdá se, že se jedná o zkušební provoz nové funkce, než bude uvedena do dalších regionů a telefonů.

Přesto je to univerzálně užitečná funkce, protože řeší běžný problém. Očekáváme, že se stane standardem na One UI, alespoň na vybraných modelech. „Technologie spojuje svět více než kdy jindy, ale také se zvyšují rizika. Nejvyšší prioritou společnosti Samsung jsou zákazníci,“ řekl Shin Seung-won, ředitel bezpečnostního týmu divize MX společnosti Samsung Electronics.

Zdroj (v korejštině) | Přes to

Leave a Comment

Your email address will not be published.