Oscar Piastri v alpském boxu při testování formule 1 v Abu Dhabi 2021

Oscar Piastri popírá prohlášení Alpine jako Alonsova nástupce v roce 2023

(Motorsport-Total.com) – Přetahovaná mezi týmy Formule 1 Alpine a McLaren o služby Oscara Piastriho věří, že Alpine vyhrál, ale Piastri to nenechává.

Oscar Piastri vstane z rezervy a stane se pravidelným jezdcem v Alpine

Přiblížit

V úterý tým se sídlem v Enstone (Spojené království) původně prostřednictvím Twitteru a tiskové zprávy oznámil, že Piastri bude pravidelným jezdcem, a tedy novým týmovým kolegou Estebana Ocona v sezóně 2023 ve formuli 1.

Den předtím, v pondělí, současný alpský pravidelný závodník Fernando Alonso oznámil, že pro sezonu 2023 přejde k Aston Martinu. Tam Španěl nahradí Sebastiana Vettela, který odejde na konci sezóny 2022. Zhruba 24 hodin po Alonso nástupnictví, Alpine se domnívá, že rozhodl o jeho nástupci.


Pozadí: Alonso se stává Vettelovým nástupcem!

Aston Martin podepsal Fernanda Alonsa pro rok 2023. V tomto videu vysvětlujeme, co zatím víme o této přestupové senzaci. Další videa z Formule 1

Zajímavost: V aktuální přetahované s McLarenem Alpine v úterní tiskové zprávě necitovala Piastriho. Ke zprávě měl slovo pouze šéf alpského týmu Otmar Szafnauer.

“Oscarové jsou velký a vzácný talent. Jsme hrdí na to, že jsme ho povýšili a podpořili na obtížné cestě skrze juniorskou formuli,” řekl Szafnauer a pokračoval: “Díky naší spolupráci za poslední čtyři roky jsme viděli, jak se vyvíjí a dospívá v závodníka, který je více než schopný udělat krok do Formule 1.“

„Jako náš rezervní jezdec zná tým na trati, v továrně i v testech, kde prokázal vyspělost, slib a rychlost. To vše dohromady mu zajistilo postup do našeho druhého kokpitu s Estebanem. Věříme, že toto duo přinese kontinuitu, kterou potřebujeme k dosažení našeho dlouhodobého cíle bojovat o vítězství v závodech a světové tituly,“ řekl Szafnauer.

Způsob oznámení Alpine by se dal interpretovat jako pokus týmu oznámit, že Piastri má smluvní závazky pro rok 2023. Bude to ostré varování pro ostatní týmy, že by mohly čelit právní bitvě, pokud se budou nadále pokoušet podepsat Aussie.

A o dvě hodiny později Piastri přes Twitter okamžitě vyvrátil: “Pokud vím, Alpine F1 bez mého souhlasu odpoledne vydala tiskovou zprávu, že pro ně budu jezdit příští rok. To je špatně. Nemám smlouva s ním. Alpine na rok 2023 je podepsána. Příští rok do Alpine nepojedu.“

McLarenu nyní ve formuli 1 hrozí podobná situace, jakou zažila současná série IndyCar. Tam nyní u soudu skončil spor mezi Ganassim a McLarenem o služby úřadujícího šampiona Alexe Paloua.

Piastri, vedený bývalým pilotem Formule 1 Markem Webberem, byl v roce 2021 šampionem Formule 2 poté, co si v roce 2020 zajistil titul ve Formuli 3. Jedna sezóna stačila mladému Australanovi k zisku titulů v obou juniorských závodních sériích.

Piastri v současné době nemá běžný kokpit, ale je rezervním jezdcem Alonsa a Ocona v alpském týmu Formule 1. Pokud Alpine uspěje, zažije svůj debut v Grand Prix jako týmový kolega Ocona na zahajovacím ročníku sezóny 2023.

Leave a Comment

Your email address will not be published.