Po rozdělení akcií: Nárůst akcií Amazonu: Amazon prodává více, než se očekávalo | znalost

Amazon, největší světový internetový prodejce, zaznamenal ve druhém čtvrtletí silný nárůst tržeb navzdory vysoké inflaci a obavám z recese. Tržby se meziročně zvýšily o sedm procent na 121,2 miliardy. USD, jak skupina oznámila ve čtvrtek po uzavření amerického akciového trhu. Provozní zisk se sice snížil ze 7,7 miliardy USD na 3,3 miliardy USD, předčil očekávání odborníků. Pointa je, že Amazon utrpěl ztrátu 2,0 miliardy dolarů. USD čistá ztráta. Důvodem ale bylo, že podíl ve výrobci elektromobilů Rivian Automotive byl podhodnocen o 3,9 miliardy dolarů.

Navzdory pokračujícím inflačním tlakům v odvětvích benzínu, energetiky a dopravy Amazon dosahuje pokroku v kontrole nákladů, řekl generální ředitel Andy Jassy. Produktivita se zlepšila zejména ve skladech a v doručovací síti. Navzdory tomu provozní náklady ve srovnání s loňským rokem vzrostly zhruba o 12 procent na 117,9 miliardy dolarů. Čísla byla na finančním trhu stále dobře přijata, akcie v pozdním obchodování vzrostly o více než deset procent. Investory potěšily zejména vyhlídky na toto čtvrtletí. Amazon očekává tržby 125-130 miliard dolarů.

Přestože pandemický boom online nakupování skončil, předplatné služeb Amazonu zvýšilo tržby o deset procent na 8,7 miliardy dolarů. Navzdory cenovému skoku se Amazonu podařilo přilákat nové zákazníky ke své službě Prime s dopravou zdarma a streamovacími službami, které obvykle utrácejí na platformě elektronického obchodu výrazně více než ostatní spotřebitelé.

Čtvrtletní zpráva byla na finančním trhu dobře přijata, akcie po pracovní době rostly někdy o více než dvanáct procent. Investoři byli potěšeni zejména obchodními vyhlídkami tohoto čtvrtletí. Amazon předpovídá, že tržby vzrostou o 17 procent na 125 až 130 miliard dolarů. Analytici očekávali v průměru 127 miliard.

Celkově Amazon za tři měsíce končící červnem vykázal ztrátu 2,0 miliardy dolarů. Důvodem ale bylo, že podíl ve výrobci elektromobilů Rivian byl podhodnocen o 3,9 miliardy dolarů. Společnost byla pod značným tlakem kvůli všeobecnému poklesu technologických akcií a Amazon již v minulém čtvrtletí odepsal 7,6 miliardy dolarů.

Navzdory pokračujícím inflačním tlakům v plynárenském, energetickém a dopravním sektoru Amazon dosahuje pokroku v kontrole nákladů, řekl generální ředitel Andy Jassy. Produktivita se zlepšila zejména ve skladech a v doručovací síti. Provozní náklady vzrostly meziročně o 12 procent na 117,9 miliardy dolarů. Přestože byl růst vyšší než tržby, byl nižší, než se finanční experti obávali.

Podnikání v cloudu online úložiště a aplikací, které je pro Amazon zásadní kvůli jeho vysokým ziskovým maržím, nadále prosperovalo. Vlajková loď Amazon Web Services zvýšila tržby o téměř třetinu na 19,7 miliardy dolarů. Provozní zisk cloudové platformy vzrostl zhruba o 32 procent na 5,7 miliardy. Rostoucí význam obchodu s online reklamou společnosti Amazon vzrostl o 18 procent na 8,8 miliardy dolarů.

JPMorgan zvyšuje cíl Amazonu na 185 USD – nadváha

Americká banka JPMorgan zvýšila svůj cenový cíl na Amazonu ze 175 USD na 185 USD a ponechala rating na Overweight. Akcie zůstávají jeho „nejlepší volbou,“ napsal v pátek analytik Douglas Anmuth v poznámce po silných čtvrtletních datech od největšího online prodejce na světě. Navzdory možným makroekonomickým tlakům je přesvědčen, že Amazon bude ve druhé polovině roku pokračovat ve zrychlování růstu tržeb. Uvedl mimo jiné příznivější srovnávací základ z loňského roku.

Credit Suisse nechává Amazon překonat výkonnost, cílí na 170 dolarů

Švýcarská banka Credit Suisse ponechala čtvrtletní ziskový rating Amazonu na Outperform s cílovou cenou 170 USD. Největší světový online prodejce začíná využívat svou zvýšenou kapacitu a úroveň služeb se také zvedla, napsal analytik Stephen Ju v pátek v průzkumu. Zmínil vylepšenou strukturu nákladů a investice do nabídky cloud computingu společnosti AWS. Udržela svůj cenový cíl, protože svůj krátkodobý až střednědobý odhad zisku v amerických dolarech ponechala relativně beze změny.

Amazon inspiruje investory

Čtvrtletní zpráva Amazonu byla v pátek investory přijata s nadšením. Akcie na NASDAQ reagovaly dvouciferným procentuálním ziskem, o 10,36 procenta na 134,95 USD v pozdním obchodování. Jako takové byly papíry nesporně jedničkou v indexu výběru pevných technologií NASDAQ 100.

“Amazon poskytl přesně ten druh čtvrtletní zprávy, kterou optimisté chtěli,” napsal analytik RBC Brad Erikson. Ekonomika má malý dopad na zisky, neexistují žádné známky odpisů zásob a “přechod od investic k výnosu probíhá lépe, než se očekávalo.” Erickson zvýšil cílovou cenu akcií o 31 USD na 175 USD, což předpovídá téměř 30procentní růst.

Analytik Deutsche Bank Lee Horowitz dokonce označil Amazon za „přístav v ekonomické bouři“. Společnost ujistila investory, že protivítr z velkých investic a rostoucích nákladů se opět zmírní. A to v době, kdy výsledky v technologickém světě divoce kolísají. Expert předpovídá, že provozní zisk Amazonu se v příštích dvou letech téměř zdvojnásobí.

Akcie Amazonu neušetřil ani prudký pokles globálních akciových trhů. Poté, co těsně minulo rekordní maximum 190 dolarů v listopadu loňského roku, bylo o šest měsíců později jen něco málo přes 100 dolarů, čímž se ztráta snížila téměř na polovinu. Noviny se nyní z tohoto minima zotavily téměř o 35 %.

Redakční finanzen.net / dpa-AFX

Doporučené pákové produkty na Amazonu.V případě proražení se mohou spekulativní investoři neúměrně podílet na pohybu ceny. Stačí vybrat páku, kterou chcete, a my vám na Amazonu ukážeme ty správné produkty otevřeného typu.

Pákový efekt by měl být mezi 2 a 20

Žádná data

Další novinky o Amazonu

Poděkování: Jonathan Weiss / Shutterstock.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.