Fotomontáž: Red Bull Porsche RB18

Porsche přebírá 50 procent Red Bullu!

(Motorsport-Total.com) – Už měsíce není žádným tajemstvím, že Porsche vstoupí do Formule 1 v roce 2026 jako „rovnoprávný“ partner Red Bullu. Ale nyní je tu první velmi oficiální důkaz, že projekt je v podstatě hotový a oficiální tisková zpráva je jen formálním aktem.

Porsche vstoupí do Formule 1 jako partner Red Bullu v roce 2026

Přiblížit

V Maroku byla mimo jiné tento týden zveřejněna oficiální informace o schválení žádosti společně podané Porsche AG a Red Bull GmbH, která počítá s akvizicí 50procentního podílu v programu Formule 1 Red Bullu společností Porsche. .

Měli byste vědět: Porsche a Red Bull musí hlásit své společné projekty antimonopolním úřadům, včetně asi 20 zemí mimo Evropskou unii. Zákon v Maroku například stanoví, že takové žádosti musí být vydány po schválení.

Tisková zpráva plánovaná pro domácí závod Red Bull

V zásadě by to pro Porsche a Red Bull nebyl problém, nicméně společný projekt měl být oficiálně sdělen na Velké ceně Rakouska před třemi týdny.

Tisková zpráva však musela být znovu odložena, protože Světová rada FIA Motorsport 29. června neschválila předpisy pro motory z roku 2026, protože oznámené a dokončené předpisy pro motory byly základním požadavkem, aby Porsche oficiálně oznámilo svůj vstup do Formule 1.

To potvrzuje to, co bylo po celé měsíce jedním z nejhorších tajemství Formule 1: Porsche vstoupí do Formule 1 nejen jako dodavatel hnacího ústrojí, ale také jako 50procentní partner Red Bullu. To má tu výhodu, že většinu pohonných jednotek lze vyvinout a postavit pod jednou střechou v Red Bull Powertrains v Milton Keynes.

Sourozenecký tým AlphaTauri s největší pravděpodobností také začne se silnými stránkami Porsche – cokoli jiného by bylo nelogické kvůli žádoucí synergii mezi Red Bull Racing a AlphaTauri – ale zůstane 100 procent v rukou Red Bull GmbH.

Audi: Stále v jednání se Sauberem

Druhá značka v koncernu Volkswagen, která vstupuje do Formule 1, byla schválena všemi potřebnými orgány, Audi, ne tak daleko jako její projekt s Porsche. Podle informací ‘Motorsport-Total.com’ společnost sídlící v Ingolstadtu stále jedná s vlastníkem Sauberu Finnem Rausingem o získání 75procentního podílu v týmu.


Vysvětleno: To znamená ano dozorčí rada VW

Christian Nimmervoll odpověděl na nejpalčivější otázky ohledně rozhodnutí 7. dubna – v den, který se zapíše do historie formule 1. Další videa z Formule 1

Dne 7. dubna 2022 dala dozorčí rada Volkswagen Group zelenou vstupu Porsche a Audi do Formule 1 a schválila příslušný rozpočet poté, co všechny orgány obou značek předtím daly souhlas.

Pochybnosti se objevily nedávno, když generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess 22. července oznámil svůj odchod do důchodu. Diesse však 1. září nahradí generální ředitel Porsche AG Oliver Blume, který je již nyní velkým zastáncem programu Formule 1 na úrovni značky Porsche.

Leave a Comment

Your email address will not be published.