Pozor investoři: Obezřetní spekulanti: S těmito vysoce kvalitními dividendovými akciemi se vyplatí začít hned teď za nízkou cenu | znalost

Současné tržní prostředí je náročné
Obezřetný spekulant doporučuje zůstat dlouhodobě investován a během propadů zvyšovat akcie
Tři kritéria, která je třeba vzít v úvahu při výběru akcií

Současné tržní prostředí zůstává náročné. Zejména vysoká inflace, přetrvávající úzká hrdla dodávek, raketově rostoucí ceny energií a rostoucí klíčové úrokové sazby způsobují, že se investoři stydí. Není divu, že mnoho účastníků trhu již vytáhlo zástrčku a prozatím opustilo burzu. Například americký široce založený index S&P 500 je nyní technicky na medvědím trhu.

Podle odborníků z The Prudent Speculator by však investoři neměli strkat hlavu do písku. Prudent Speculator je investiční zpravodaj vydávaný správcem peněz Kovitz, který poskytuje investiční poradenství upisujícím investorům. Editorem je John Buckingham, kterého Philip van Doorn cituje v článku MarketWatch: „Ať už jde o akcie nebo ponožky, chceme nakupovat kvalitní produkty, když jsou levné,“ Buckingham opakuje věštbu Warrena Buffetta z Omahy.

využít období slabosti

Pokud hledáte dobré příležitosti na základní úrovni, určitě je najdete na medvědím trhu. Jak píše van Doorn v MarketWatch, dlouhodobým investorům se zvláště dobře doporučuje, aby vstoupili na trh ve fázích slabosti, protože to může zvýšit dlouhodobé výnosy. Nicméně dobře informovaná investiční strategie je důležitá pro výběr správných akcií, které v průběhu času skutečně rostou. Obezřetný spekulant se zaměřuje na vysoce kvalitní dividendové akcie. Podle MarketWatch byla průměrná roční návratnost portfolia investičního zpravodaje za posledních 30 let 14,5 procenta ve srovnání s 9,9 procenty u indexu S&P 500. Referenčním datem pro výpočet byl rok 2022. 30. června

Kvalita se podílí na poptávce

Celkově se portfolio The Prudent Speculator skládá z 80 akcií vybraných z přibližně 3 000 amerických akcií. Při výběru akcií se Buckinghamův tým zaměřuje na kvalitu, ale také konkrétně hledá akcie, které jsou vysoce likvidní a vzhledem k trhu „potenciálně podhodnocené“. Dalším důležitým aspektem investiční strategie investičního zpravodaje je však udržení se na trhu, i když oslabuje. V konečném důsledku snaha předvídat fáze oslabení vede z dlouhodobého hlediska k horšímu výkonu depa.

Dividendový výnos je vyšší než tři procenta

MarketWatch také uvádí tři konkrétní kritéria, která by Buckingham zveřejnil v e-mailu. Buckingham bere při výběru akcií v úvahu dividendový výnos. Mělo by to být více než tři procenta. Redaktor píše: „Ano, úrokové sazby letos vzrostly, ale pro ty, kteří sdílejí náš investiční horizont tří až pěti let nebo déle, zůstávají dividendové akcie ve srovnání s dluhopisovými alternativami stále atraktivní. []”.

P/E odhady v centru pozornosti

Dalším rysem jsou zveřejněné odhady P/E analytiků na příštích dvanáct měsíců. To by mělo být pod současnou úrovní 14,0 na základě odhadu P/E indexu hodnoty Russel 3000 pro vybrané akcie. Kromě toho, že jsou levnější než širší akciový trh, mají akcie také vyšší dividendový výnos, přičemž dividendový výnos indexu Russell 3000 Value Index je pouze 2,3 procenta.

kurz od začátku roku

A konečně, investoři by se měli zaměřit také na roční výsledky. Pokud je to méně než 22 procent, existuje velká šance, že se dostanete dovnitř:[W]Domníváme se, že každé z těchto jmen má kromě příjmové složky významný potenciál zhodnocení kapitálu a mnoho špatných zpráv již bylo započítáno. Stručně řečeno, věříme, že vzestupný potenciál ze současné nízké úrovně je významný a převažuje nad obchodními riziky dalšího krátkodobého ekonomického oslabení,“ citoval MarketWatch Buckinghama.

Následujících 15 akcií splňuje každé ze tří kritérií The Prudent Speculator, přičemž mezi známější patří JPMorgan, Bank of New York Mellon, Intel, Foot Locker, Broadcom a Cisco Systems. Zbývající akcie jsou: Whirlpool Corp., Seagate Technology, New York Community Bancorp, MDC Holdings, Manpower Group, Kohls, KeyCorp, Greenbrier Cos. a Fifth Third Bancorp.

Redakce finanzen.net

Tento text má pouze informativní charakter a není investičním doporučením. finanzen.net GmbH nenese žádné nároky na postih.

Banka vybraných vážených produktů z New York Mellon.V případě proražení se mohou spekulativní investoři neúměrně podílet na pohybu ceny. Jednoduše vyberte páku, kterou chcete, a my vám v Bank of New York Mellon ukážeme ty správné produkty s otevřeným koncem

Pákový efekt by měl být mezi 2 a 20

Žádná data

Další zprávy Bank of New York Mellon

Obrazové zdroje: dominic8 / Shutterstock.com, albund / Shutterstock.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.