Cvrlikání

Před procesem převzetí: Hedgeový fond Greenlight se připojuje k Twitteru.

Před procesem převzetí
Hedgeový fond Greenlight se připojuje k Twitteru.

Elon Musk už nechce Twitter kupovat, o tom, zda může od převzetí odstoupit, rozhodne soud v říjnu. Hedgeový fond Greenlight Capital si myslí, že jeho šance jsou špatné a kupuje giganta sociálních sítí. Její zakladatel není pro Muska cizí.

Uprostřed právní bitvy mezi Twitterem a generálním ředitelem Tesly Elonem Muskem hedgeový fond Greenlight Capital oznámil, že se připojí ke službě textových zpráv. Společnost koupila akcie minulý měsíc za průměrnou cenu 37,24 USD, uvedl zakladatel David Einhorn v dopise investorům v pondělí.

Cvrlikání 39,92

Pokud v tomto procesu převáží Twitter, může se sazba zvýšit o 17 dolarů. Pokud však obchod selže, výsledkem bude pravděpodobně ztráta 17 USD. “Takže máme 50-50 šanci, že se něco stane, větší než 95 procent,” napsal Einhorn. Akcie Twitteru se těsně před pondělním uzavřením USA obchodovaly těsně pod 41 dolary.

Einhorn uvedl, že soud státu Delaware měl dobrý důvod přinutit Muska ke koupi Twitteru, jak bylo dohodnuto za 44 miliard dolarů. Pokud to teď Musk „pustí z háku“, takových žalob bude mnohem víc. Kromě toho soud svými rozhodnutími v průběhu let „vytvořil v této oblasti velkou míru předvídatelnosti“. Před lety napůl žertem napsal, že je obecně přijímáno jako fakt, „že Elon Musk stojí nad zákonem,“ řekl Einhorn.

Soud je naplánován na říjen. Musk požádal o schůzku v únoru. Einhorn a Musk se na Twitteru opakovaně pustili do slovních bitek. Zakladatel hedgeového fondu roky sázel, že akcie Tesly klesnou. Začátkem července Musk stáhl svou dubnovou nabídku na koupi Twitteru. Žalující společnost se sídlem v San Franciscu ho chce donutit ke sloučení, jak bylo dohodnuto.

Leave a Comment

Your email address will not be published.