Fernando Alonso Mark Webber McLaren McLaren F1 Red Bull Red Bull F1 ~Fernando Alonso a Mark Webber~

Red Bull zvažuje Vettelův návrat

8:11

Red Bull zvažuje Vettelův návrat

Šéf týmu Christian Horner to prozradil pro „Kanál 4“. Konkrétně kolem roku 2020. Tehdy Vettelovi vypršela smlouva s Ferrari a nebyla obnovena, zatímco Red Bull nebyl spokojen s výkonem Alexandra Albona.

A podle Hornera byli ve skutečnosti zaneprázdněni přivedením Vettela zpět k Maxi Verstappenovi na rok 2021. „Měli jsme nějaké průzkumné rozhovory,“ vzpomíná Horner. Kokpit Red Bullu se však nakonec dostal do rukou Sergia Péreze.

Důvod podle Hornera: “Bude to jako vrátit se ke starému příteli. Podruhé to pravděpodobně nebude stejné.” Protože Vettel čeká úplně jiná situace než v roce 2014, kdy tým opustil.

Pomineme-li Verstappena, Vettel by byl v týmu pravděpodobně pouze číslo 2, a proto se rozhodl přejít k Aston Martin – a o dva roky později odešel z Formule 1.

11:23

Crack: “Smíšené pocity” po prvním poločase

Mike Krack v této sezóně nahrazuje Otmara Szafnauera na pozici šéfa týmu Aston Martin. Jak hodnotil své první měsíce v Silverstone? “Abych byl upřímný, mám smíšené pocity,” řekl Krack.

„Jsem velmi spokojený s tím, co tým předvedl. […] Z našeho výkonu jsem ale hodně zklamaný,“ přiznal s tím, že chtěl postupovat rychleji.

“Děláme pokroky. Je to měřitelné,” řekl. „Ale ostatní [entwickeln sich im gleichen Masse] – nebo možná rychleji,“ řekl Krack, který se v tom chce zlepšit.

Měli byste vidět, jak můžete sami dosáhnout rychlejšího pokroku. Po první polovině sezóny je Aston Martin v mistrovství světa na deváté a předposlední pozici.


11:05

Wolff: Dáváte přednost Audi před Andrettim?

Není tajemstvím, že Toto Wolff není fanouškem Andrettiho plánovaného vstupu do Formule 1. Na druhou stranu na dotaz ohledně možného vstupu Audi do premiérové ​​třídy reagoval mnohem otevřeněji.

„Potřebujeme vědět, čím můžete tomuto sportu přispět,“ vysvětluje a dodává, že automobilky mohou napumpovat nemalé peníze „do marketingu“ a na různé trhy. A tam to začíná být zajímavé.

“Samozřejmě je to velmi odlišná hodnota pro všechny ostatní týmy,” řekl Wolff. Jinými slovy, věřil velkému výrobci, jako je Audi, že vytvoří přidanou hodnotu pro celou Formuli 1. Na druhou stranu Andretti to asi nedělal.


10:44

Russell: Neměl jsi všechno hodit přes palubu

Výkon Mercedesu před letní přestávkou podtrhuje přesvědčení George Russella, že by bylo špatné vyřadit koncept W13 na začátku této sezóny.

“Nemyslím si, že změna koncepčního vozu nás přiměje jet rychleji. Abych byl upřímný, možná naopak,” vysvětlil a vysvětlil, že šlo o “proces” vylepšení vozu.

Samozřejmě je to „těžké“, pokud jedete pozadu. “Na začátku sezony jsme dokončili závod minutu za vítězem. V posledních dvou závodech nám chybělo pouhých deset sekund,” vzpomíná.

Jeho závěr: “Určitě to jde správným směrem.” A to vše beze změny konceptu.


10:26

Dnes před 65 lety…

… Juan Manuel Fangio vyhrál svůj 24. a poslední závod formule 1. Argentinec vyhrál GP Německa 1957 na Nürburgringu s Maserati před dvojicí Ferrari Mike Hawthorn a Peter Collins.

Fangio zároveň svou výhrou dotáhl svůj pátý a poslední titul mistra světa k dokonalosti. Doposud se pouze Michaelu Schumacherovi a Lewisi Hamiltonovi podařilo vyhrát více mistrovství světa (vždy sedmkrát).

Fangio je se svými 24 výhrami „jen“ dvanáctý na seznamu nejlepších hráčů všech dob. S pouhými 51 starty Grand Prix má nejlepší míru vítězství v historii Formule 1, která se pohybuje kolem 47 procent!

Další zajímavé statistiky najdete v naší rozsáhlé databázi.


Fotogalerie: Juan Manuel Fangio: Vrcholné momenty kariéry


10:07

Szafnauer: Ocon může také vést Alpine

S odchodem Fernanda Alonsa je jasné, že Alpine potřebuje nového lídra. A šéf týmu Otmar Szafnauer je přesvědčen, že Esteban Ocon může tuto roli převzít.

“Esteban je super talent,” zdůraznil a vysvětlil, že Francouz potřeboval o něco déle než Alonso, aby z vozu dostal maximum. “Ale nakonec tam bude v sobotu a neděli,” trval na svém Szafnauer.

“Musí se naučit dostat se do tohoto bodu trochu rychleji. Ale pracujeme na tom s ním,” prozradil a vysvětlil, že má důvěru v Ocona, že povede tým. “Je stále lepší a lepší,” hlásil šéf týmu.

Velkou otázkou je, kdo k němu příští rok usedne ve druhé alpské…


09:50

Binotto: Ferrari nemusí nic měnit

Tento názor asi nebudou sdílet všichni fanoušci. Šéf týmu Ferrari ale zdůraznil: “Vždy to bylo o pokračování v učení a budování zkušeností a dovedností.” Samozřejmě musíte “vidět a pochopit” chyby Maďarů.

„Když se ale podívám na záznam za první polovinu sezony, není důvod, proč bychom měli něco měnit. Musíme jen vidět, co musíme udělat. [im Rennen in Ungarn] špatně,“ vysvětlil Binotto.

“Musíme to pochopit a vypořádat se s tím, aby se to příště neopakovalo,” řekl šéf týmu Ferrari. Vzhledem k dlouhému seznamu chyb Scuderie v první polovině sezóny je toto tvrzení přinejmenším… překvapivé.


09:33

Aston Martin: Jak brzy bude zkopírováno zadní křídlo?

Šéf týmu Mike Krack předpokládal, že další týmy již v týdnech po letní přestávce zavedou své vlastní nové varianty řešení.

“Příští závody s vysokým přítlakem budou v Nizozemsku a Singapuru,” připomněl a vysvětlil: “Byl bych překvapen, kdybychom byli jediní, kdo s tímto nápadem jel v Singapuru.”

Závod se uskuteční 2. října. Jinými slovy, předpokládal, že ostatní týmy by mohly a do dvou měsíců myšlenku zkopírují.

Mimochodem, zde se můžete dozvědět, čím jsou nová zadní křídla tak výjimečná!


09:16

Piastri: Proč McLaren nechce „půjčku“

Ve všem chaosu kolem Oscara Piastriho byla jednou z věcí, která zazněla, plán Alpine „půjčit“ Australana Williamsovi. Není takové řešení možné i u McLarenu?

Zřejmě ne, jak už v této souvislosti vysvětlil Andreas Seidl o víkendu v Maďarsku: “Vždy chceme mít jezdce, který je zároveň naším jezdcem.” To je „ambice“ McLarenu.

Pilot McLarenu by podle šéfa týmu neměl mít „vztah s jinou stranou“. Vždy je tedy jasné: Pokud má Piastri do Wokingu přijet, pak jedině jako „skutečný“ jezdec McLarenu.


08:58

Mercedes oznamuje další aktualizace

Andrew Shovlin prozradil, že Mercedes po letní přestávce vývoj W13 nepřestane. “Vůz nyní vyvineme o něco dále,” oznámil.

„Snažíme se přivést trochu více výkonu do Spa, kde můžeme zacelit mezeru [zur Spitze] snad blízko,“ řekl Shovlin, který se už těší na druhou polovinu sezony.

“Poslední závod byl nejnapínavější v roce a my jen doufáme, že teď můžeme udělat ten krok navíc,” řekl Shovlin, který má jasné cíle.

“Určitě chceme v blízké budoucnosti opět vyhrávat závody,” vysvětlil. Proto se nesoustředí úplně na rok 2023. Snad to v letošní sezóně vyjde…


Mercedes: Může Hamilton vyhrát?

Andrew Shovlin diskutuje v Budapešti o klíčovém problému Mercedesu: Může Lewis Hamilton vyhrát? A jak by to mohlo být rychlejší než od pátku do soboty? Další videa z Formule 1


08:41

Alonso se vrací do Mercedesu

Zajímavým aspektem Alonsova přestupu do Aston Martin je mimochodem skutečnost, že Španěl se poprvé od roku 2007 vrátí do Mercedesu!

Alonso navíc odstartuje hybridní éru pro všechny čtyři výrobce motorů. V roce 2014 jezdil s Ferrari power, od roku 2015 do roku 2017 s Hondou, 2018 a od roku 2021 s Renaultem.

Nyní v příštím roce také Mercedes. Tím naplnil čtveřici! Jediným jezdcem, který to dokázal před Alonsem v hybridní éře, byl Kevin Magnussen.

Dán se však nikdy oficiálně nezúčastnil závodu poháněného Hondou, protože byl zastaven před začátkem svého jediného závodu v Melbourne v roce 2015. V McLarenu byl jako náhradník.

Jméno zraněného jezdce, kterého zastupuje: Fernando Alonso…


08:25

Vettelova rezignace

… mimochodem si myslel, že měl Horner pravdu. Ve stejném rozhovoru pro Channel 4 řekl: “Myslím, že to pro něj bylo správné rozhodnutí. Není dobré ho vidět jezdit ve středu zálohy.”

“Nemyslím si, že z toho dostane nějaké uspokojení,” řekl Horner. Závěr šéfa týmu Red Bull proto zní: “Toto je ten správný čas udělat čáru za skvělou kariérou.”

Vettel a jeho čtyři světové tituly budou “vždy součástí naší historie,” řekl Horner a zdůraznil: “Jsme velmi hrdí, že je součástí našeho týmu.”


Leave a Comment

Your email address will not be published.