Smartphone je v opravě.

„Režim opravy“ společnosti Samsung umožňuje technikům podívat se na váš telefon, nikoli na vaše data

Zvýšit / Smartphone je v opravě.

Getty Images / krisanapong detraphiphat

Samsung zavádí zajímavou novou funkci pro lidi, kteří posílají své telefony Galaxy do opravy: „režim opravy“. Když posíláte telefon, možná budete chtít udělat něco pro ochranu svých dat a nová funkce zní jako skvělé řešení. Zamkne vaše data, ale ne váš telefon.

Manipulace s daty během procesu opravy poštou je obtížná. Mohli byste si vymazat telefon, ale to je velký problém. Nechcete jen tak poslat zcela uzamčené zařízení, protože technici jej nemohou důkladně otestovat, pokud je vše zakázáno. I když jste v režimu opravy, technici mohou stále procházet vaše zařízení a vše testovat, ale uvidí pouze výchozí aplikace s prázdnými daty. Při obnově zařízení můžete znovu ověřit a deaktivovat režim opravy a získat všechna svá data zpět.

Tuto funkci si poprvé všiml SamMobile a Samsung tuto funkci zatím oznámil pouze v korejské tiskové zprávě; je poprvé uveden na trh v Koreji pro Galaxy S21 (S22 je nejnovější vlajkovou lodí Samsungu). Režim opravy lze zapnout z nabídky nastavení a Samsung říká (přes Google Translate): „Nebudete mít přístup ke svým osobním datům, jako jsou fotky, zprávy a účty,“ a kdokoli s telefonem bude „ používat pouze aplikace nainstalované ve výchozím nastavení.” Režim opravy lze opustit stejným způsobem, i když se budete muset ověřit pomocí vzoru, špendlíku nebo otisku prstu.

Samsung nevysvětluje, jak tato funkce funguje, ale Android má řadu vestavěných funkcí, které by umožnily implementaci takové funkce poměrně snadno. Android podporuje více uživatelských účtů, které umožňují více samostatných sad aplikací a dat. Zamknout primárního uživatele a spustit „hostujícího“ uživatele bez dat, se kterým by opraváři mohli pracovat, by nezabralo mnoho. Samsung také může zamknout celý oddíl uživatelských dat. Opraváři by mohli získat dočasné úložiště dat a přístup k systémovému oddílu pouze pro čtení, který obsahuje všechny soubory OS, které potřebujete k testování.

Ať už tato funkce funguje, je to skvělý nápad a něco, co bychom rádi viděli implementovat jiní výrobci. Prozatím je režim opravy k dispozici pouze na jednom modelu zařízení a pouze v Koreji, ale společnost Samsung tvrdí, že bude v budoucnu rozšířena.

Leave a Comment

Your email address will not be published.