Riziko nedostatku plynu: Po akciích Covestro je stále poptávka: Zisky ve druhém čtvrtletí poklesly | znalost

“Každý den snižujeme spotřebu plynu Covestro,” řekl v úterý finanční zpravodajské agentuře dpa-AFX generální ředitel Markus Steilemann. Společnost převádí výrobu páry na ropu, kdekoli je to možné. Pára se používá jako procesní energie. Mnohem důležitější je však zemní plyn jako surovina pro výrobu.

Covestro pracuje na přeměně výroby páry na ropu ve svém klíčovém závodě v Brunsbüttelu v severním Německu, kde lze ročně vyrobit až 400 000 tun pěnového prekurzoru MDI. Podle Steilemanna v současnosti neexistuje náhrada zemního plynu jako suroviny pro výrobu.

“Pokud by byly dodávky plynu v průběhu roku na příděl, v závislosti na rozsahu omezení, mohlo by to vést k částečnému zatížení nebo úplnému odstavení jednotlivých elektráren Covestro,” uvedla v úterý společnost a představila svou poslední sekundu. -čtvrtletní čísla s.

Podíváme-li se na skupinu jako celek, obecně by se mělo očekávat nízké až dvouciferné zatížení v milionech eur na provozní zisk za každý procentní pokles objemů v průběhu roku, vysvětlil šéf Covestro, když byl dotázán na možné přidělování plynu. V Německu. Pokud by se plyn snížil o pět procent, zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací by klesl o nižší tříciferný milion eur. Celkově jednotky DAX Group v Německu představují přibližně čtvrtinu celosvětové výrobní kapacity.

Akcie, které byly v poslední době hodně poražené, v úterý vzrostly o 1,39 procenta na 33,51 eura. Letos ztratili zhruba 39 procent.

Covestro v pátek výrazně snížila prognózu zisku pro rok 2022, protože ceny plynu nadále rostly kvůli nejistotě ohledně dodávek ruského zemního plynu. Skupina také uvedla pochmurnější ekonomický výhled. Vedení společnosti očekává pouze 1,7-2,2 miliardy eur na provozní zisk (Ebitda). Plán zatím poskytl 2,0 až 2,5 miliardy.

Jak velká nejistota je patrná při pohledu na první polovinu roku: po provozním zisku 547 milionů eur ve druhém čtvrtletí je po šesti měsících na účtech již 1,35 miliardy.

Sečteno a podtrženo, zisk Covestra se ve druhém čtvrtletí snížil na polovinu na 199 milionů dolarů. Tržby vzrostly téměř o pětinu na 4,7 miliardy. eur, to bylo způsobeno vyššími prodejními cenami a slabým eurem. Pata je zpět.

/mis/mne/jha/

LEVERKUSEN (dpa-AFX)

Vybrané pákové produkty Covestro AGV případě proražení se mohou spekulativní investoři neúměrně podílet na pohybu ceny. Stačí si vybrat páku, kterou chcete, a my vám ukážeme ty správné produkty otevřeného typu Covestro AG

Pákový efekt by měl být mezi 2 a 20

Žádná data

Další novinky o Covestro AG

Zdroje obrázků: Covestro

Leave a Comment

Your email address will not be published.