Rok 2022 mi připomíná sezonu 2009 v McLarenu

(Motorsport-Total.com) – Lewis Hamilton je stále bez vítězství v sezóně 2022 ve formuli 1. Brit zatím od svého debutu v roce 2007 vyhrál každý rok alespoň jeden závod. Před touto sezónou jeho první vítězství v sezóně vždy dojel nejpozději v závodě desátý, ale za to měl vyhrát závod v Silverstone v roce 2020.

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton během tiskové konference ve Francii

Přiblížit

stažení

Hamilton vzpomíná na svou aktuální sezonu u Mercedesu v roce 2009, kdy poté, co vyhrál svůj první titul mistra světa v roce 2008 pro McLaren, se mu následující rok nepodařilo titul obhájit, protože McLaren nebyl na začátku sezóny příliš konkurenceschopný a čelil výzvám. -Týmy Brawn a Red Bull nemají šanci.

Pro sezónu 2009, stejně jako pro rok 2022, došlo k technické regulační revoluci s cílem omezit aerodynamiku, aby bylo snazší sledovat a předjíždět. Zatímco některé týmy před 13 lety našly mezery, dříve dominantní týmy McLaren, Ferrari a Renault zaostávaly.

Hamilton na McLarenu 2009: „Nejhorší auto, jaké jsem kdy řídil“

“Velmi dobře si to pamatuji,” řekl Hamilton v roce 2009. “V lednu nebo únoru jsem se vrátil ze zimní přípravy a měl jsem schůzky s lidmi. Říkali, že jsme dosáhli našeho cíle přítlaku.”

“A pamatuji si, že tehdy říkali, že jejich interpretace byla o 50 procent nižší přítlak než loni. A oni řekli: ‘Jo, trefili jsme cíl’, a pamatuji si, že jsem si myslel: ‘Wow, vážně? To znamená, že pravděpodobně ne. nastavte to dostatečně vysoko.”

“Když jsem pak v Portimu poprvé sedl do auta, bylo to strašné řídit. Bylo to nejhorší auto, jaké jsem kdy řídil. Motor byl dobrý, ale všude jsem jezdil na třech kolech, protože kola byla tak vysoká.”

“Takže si ty potíže pamatuji velmi dobře a myslím, že jsem v prvním závodě skončil až na 15. místě,” analyzoval Hamilton. V Q1 byl Brit téměř 1,5 sekundy za nastavovatelem pole a Jensonem Buttonem v Brawn, který se ujal vedení.

Nürburgring 2009: Hamilton motivuje tým McLaren fanděním u rádia

Jak sezóna postupovala, McLaren se nadále zlepšoval a prosadil se v Maďarsku zavedením systému Kers. “Pořád jsme se zlepšovali a pamatuji si, že jsme na Nürburgringu dosáhli velkých zlepšení,” pokračoval Hamilton.

Jenson Button, Lewis Hamilton

Na začátku sezóny neměl Lewis Hamilton v McLarenu žádné šance, zvláště ve srovnání s Brawnem Jensona Buttona

Přiblížit

stažení

„Mají jen jeden balíček, a protože jsem měl náskok v bodech, myslím, že jsem se zlepšil. Pamatuji si, jak jsem procházel zatáčkou [neun und zehn] jel a bylo to poprvé, co jsme tam mohli jet naplno.“

“A pamatuji si, že jsem omylem zapnul rádio a vydal zvuk ‘whoosh’, který hráli lidem v továrně. A pak jsme měli první výhru v Budapešti.”

Hamilton: Podobná sezóna 2022, ale zatím žádný průlom

„A letošní začátek sezóny byl velmi podobný. Když jsme spolu v únoru seděli v pokoji, zdálo se to jako skvělé uspořádání. V autě máme hodně výkonu, hodně věříme, že auto bude dobré a dobré. pak přijdeš a ono to jen poskočí.”

“Trvalo nám to hodně času, než jsme to opravili. Museli jsme vypnout hodně energie auta, aby přestalo poskakovat. Ale řekl bych, že to byl úžasný zážitek vidět skupinu lidí, kteří se nevzdávají,” řekl Hamilton .

Podle Hamiltona Mercedes nenašel zlatý klíč jako u systému Kers v McLarenu: „Nemyslím si, že jsme udělali velké kroky, které jsme udělali v roce 2009, možná [das kommende Rennen] vyhrát v Budapešti, ale kdo ví.“

Proč je sezona McLarenu 2009 dobrým znamením?

„Nevzdáváme se, jedeme naplno. Je to tam horký závod. Možná je naše auto dobré, možná se můžeme dostat blíž. [Red Bull und Ferrari] přístup. Opravdu v to doufám, protože tento okruh miluji. Takže doufám, že se tam auto bude cítit dobře.”

Lewis Hamilton 2009

McLaren MP4-24, kterým se v roce 2009 mohl v Maďarsku pochlubit pouze Lewis Hamilton

Přiblížit

stažení

Výlet v sezóně 2009 může být dobrým znamením pro Hamiltonovu aktuální sezónu. Od svého prvního vítězství v sezóně v Maďarsku dokázal Brit získat nejvíce bodů ze všech jezdců a také vyhrál závod v Singapuru.

S titulem mistra světa už však neměl nic společného. V konečném pořadí je pátý s 49:95 body, daleko za Champion Buttonem. Koneckonců, je to nejlepší jezdec za vynikajícími Brawns a Red Bulls.

Leave a Comment

Your email address will not be published.