Šéf televize varování ignoruje – a okamžitě toho lituje

Steffen Henssler a Chris Tall se docela dobře znají.

Steffen Henssler a Chris Tall se docela dobře znají.Obrázek: Snímek obrazovky vox

Charlotte Zinc

Bez elektrických kuchyňských spotřebičů, ale se spoustou ohně: v neděli večer vyhrál show chef Steffen Henssler o vlásek svůj první letní pokrm. S náskokem pouhých dvou bodů (101:99) se držel osobností, které se mu postavily. Choreografka Nikeata Thompson, komik Chris Tall a detektiv z místa činu Oliver Mommsen vzali věci do svých rukou a byli za Hensslera rádi. Bylo to zřejmě dáno i tím, že se pod vedením kuchařských bratrů Matthiase a Stefana Eggertových dokázali znovu blýsknout především v posledním kole dezertů.

Inspektor z místa činu Cali rozzuří

Přesněji řečeno, byl to herec Mommsen, který dokázal porotu potěšit a se svým dezertovým výtvorem dosáhl nejvyššího skóre 30 bodů, a to i přesto, že si vybral poměrně náročné jídlo na přípravu bez kuchyňského robotu.

Neměly by chybět grilované broskve s vanilkovou pusinkou a malinová zmrzlina. Mommsen si vedl tak dobře, že by porotce Reiner „Cali“ Calmund raději udělil 12 bodů. Dokonce i přísný tester restaurací Christian Rach řekl: “Jsem šťastný, že jsem učeň na dezert v červeném talíři!”

Henssler se tentokrát postavil proti celebritám.

Henssler se tentokrát postavil proti celebritám.Obrázek: Snímek obrazovky Vox

To, že v neděli večer nebyly k dispozici žádné elektrické kuchyňské spotřebiče – dokonce ani vařič – bylo způsobeno tím, že během letního speciálu se vše muselo vařit v grilovací kuchyni. Show se proto jako obvykle nekonala ve studiu, ale venku na jezerním pódiu v Magdeburgu.

Henssler tajně využívá Zivi a okamžitě toho lituje

Kromě třídy dezertů dokázal Henssler vyhrát všechna kola vaření na grilu. Ale i tak se tu a tam zapotil. Třeba když jste si při přípravě entrée museli vyrobit vlastní máslo. S touto výzvou přišla tanečnice Thompson.

Koprové naložené máslo budeme podávat s raky a plněnými cuketovými květy. Problém: Šlehání smetany do másla ručním šlehačem trvá věčnost. “Do prdele, to myslíš vážně?” poznamenal Henssler rychle naštvaně.

„Neptejte se Howana!“ varovala moderátorka Laura Wontorra, která se obávala, že Henssler využívá její veřejný úřad k úskočné práci. Pomoc přišla od veřejnosti. “Zatřes, půjde to rychleji!” křičel divák na Hensslera, který to okamžitě zkusil.

Jestli to byla tréma nebo ne, není jasné – faktem ale je, že Hensslerovo máslo chutnalo nakonec lépe. Ačkoli Rach poznamenal, že kopr nebyl dobře řezán: “Jsou tam celé stromy!” Ve skutečnosti Henssler nechal svého úředníka nakrájet kopr proti pravidlům. Malé hříchy…

Chris Tall si řízne palec

Steffen Henssler a Chris Tall se baví.

Steffen Henssler a Chris Tall se baví.Obrázek: Snímek obrazovky Vox

Chris Tall to všechno udělal v neděli večer sám. V pořadu byl hostem už počtvrté a moc si to užil, jak podotkl. Tu a tam došlo k přátelskému objetí s Hensslerem – a hlavně, samozřejmě, zadýchání před grilem.

Komik zvolil jako hlavní jídlo vepřový řízek s bílou barbecue omáčkou a třemi druhy květáku. Netrvalo dlouho a Tall si ve svém vzrušení uřízl palec struhadlem. Nebo to bylo hektické uspořádání? Henssler vyhrál hlavní chod s přehledem.

Henssler kazí hru, vítězí celebrity

Sám šéf pořadu se však v neděli dopustil drobné chyby. V jedné z her mezi vařením špatně pochopil pravidla. Byly vlastně takové: celebritám a Hensslerovi bylo naservírováno šest stejně vypadajících nanuků na malých jednotlivých talířcích, ale všechny měly jinou chuť.

Hensslerovi se zápas nedaří.

Hensslerovi se zápas nedaří.Obrázek: Snímek obrazovky Vox

Váš úkol: Poznejte chuť příslušné zmrzliny a seřaďte talíře podle prvního písmene suroviny tak, aby byly v abecedním pořadí.

Místo přesunu talířů však Henssler identicky vypadající nanuky vyměnil. Výsledek: Nezískal žádné body a celebrity zápas vyhrály. Kvůli těm třem jen Nikeata Thompsonová strčila dva své malé talíře na správné místo, vítězství bylo v tomto případě o vlásek daleko. Na celkové vítězství by to ale chtělo ještě dva body.

Zda bude Henssler schopen pokračovat ve své vítězné sérii, se teprve uvidí.

Ballermannův hit „Layla“ od DJ Robina a Schürzeho byl už týdny předmětem vášnivých debat: všechno to začalo tím, že píseň byla na některých folkových festivalech nežádoucí, protože text je o „puff mami“ jménem Layla , která je „být hezčí, mladší a „nadrženější”. To bylo pro některé organizátory příliš sexistické. A tak vznikl spor o uměleckou svobodu a sexismus. Dělejte si starosti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.