Solana kryptohack v hodnotě několika milionů dolarů spojený s mobilní peněženkou Slope

Solana kryptohack v hodnotě několika milionů dolarů spojený s mobilní peněženkou Slope

Mnoho milionů Solivarna krypto hack, který odčerpal více než 8 000 peněženek v hodnotě asi 8 milionů dolarů, byl propojen s účty propojenými s Zaujatost aplikace pro mobilní peněženku.

Svahové finance uvedl v prohlášení, že při narušení byla kompromitována kohorta peněženek Slope a doporučil uživatelům, aby vytvořili „novou a jedinečnou peněženku s počátečními frázemi a převedli všechna aktiva do této nové peněženky“.

“Máme nějaké hypotézy o povaze narušení, ale zatím nic není pevné. Cítíme bolest komunity a nebyli jsme imunní. Peněženky mnoha našich zaměstnanců a zakladatelů byly vyprázdněny,” uvedla společnost.

Solana je vysoce výkonný blockchain, který podporuje vývojáře po celém světě při vytváření škálovatelných krypto aplikací.

Solana řekl, že po vyšetřování vývojářů, ekosystémových týmů a bezpečnostních auditorů „se zdá, že dotčené adresy byly v určitém okamžiku vytvořeny, importovány nebo použity v aplikacích mobilních peněženek Slope“.

Tento exploit je izolovaný na jedné peněžence na Solaně a hardwarové peněženky používané Slopem zůstávají bezpečné.

“Zatímco podrobnosti o tom, jak přesně se to stalo, jsou stále předmětem vyšetřování, informace o soukromém klíči neúmyslně unikla do služby monitorování aplikací,” uvedl Solana na tweetu.

Neexistuje žádný důkaz, že by protokol Solana nebo jeho kryptografie byly kompromitovány, dodal.

Útok zasáhl „horké“ peněženky, které jsou vždy připojeny k internetu, což lidem umožňuje snadno ukládat a odesílat tokeny.

Útok také ohrozil další peněženky včetně Přízrak, Dýchání a TrustWallet.

Phantom, peněženka založená na Solaně, která začátkem tohoto roku dosáhla hodnoty 1,2 miliardy dolarů, uvedla, že „úzce spolupracuje s ostatními týmy, aby se dostala na dno hlášené zranitelnosti v ekosystému Solana“.

“V tuto chvíli tým nevěří, že se jedná o problém specifický pro Phantom,” řekl vývojář peněženky.

Útok na Solana přišel jako služba kryptoměny Nomád utrpěl „chaotický“ útok, kdy hackeři během několika hodin odčerpali společnosti téměř 200 milionů dolarů v digitálních aktivech.

FacebookCvrlikáníLinkedin


Leave a Comment

Your email address will not be published.