Spořitelna: Pozor!  Tato služba bude brzy uzavřena

Spořitelna: Pozor! Tato služba bude brzy uzavřena

Sparkasse: Pozor zákazníci! Tato oblíbená služba bude brzy ukončena

Sparkasse, DHL a Amazon: Pozor na podvody! Takto se chráníte!

Sparkasse, DHL a Amazon: Pozor na podvody! Takto se chráníte!

Každý den se po celém světě rozesílají miliardy e-mailů. poštovní dopisy. Většinou se jedná o takzvané phishingové e-maily.

ukázat popis

Internetové bankovnictví využívají zákazníci společnosti spořitelna Stále populárnější.

Více než 60 procent, tedy více než polovina dospělých v Německu, nyní využívá digitální služby své banky a spravují své transakce prostřednictvím chytrého telefonu nebo počítače. Zákazníci se však brzy dočkají změn spořitelna také, která má všechno.

Sparkasse: Tato služba bude ukončena do konce roku

Finanční instituce jako Sparkasse samozřejmě přikládají velký význam bezpečnosti, pokud jde o online bankovnictví. Dosud mnoho zákazníků využívalo k převodu tzv. SMS TAN proceduru. Banka odeslala prostřednictvím SMS na chytrý telefon číslo transakce, kterou musel zákazník potvrdit. To mělo zabránit podvodníkům ve vymáhání peněz, pokud získali heslo zákazníka v aplikaci Sparkasse.

+++ Sparkasse: nové nařízení! TOTO budou zaměstnanci +++ žádat v budoucnu

Jak potvrdil Handelsblatt, spořitelna má letos skončit. Od 30. září banky se mohou individuálně rozhodnout, zda chtějí v procesu pokračovat, nebo jej zakázat. Služba však měla být před pár měsíci ukončena.


Navzdory zaručené bezpečnosti je bezpečnost procesu opalování SMS hlavním problémem. „TAN zaslané prostřednictvím SMS mohou být teoreticky zachyceny třetími stranami. Při krádeži mobilního telefonu je navíc šance, že postup TAN lze celkem snadno použít,“ vysvětlil poskytovatel IT služeb Atruvia, se kterým banka spolupracuje.Důvodem zpoždění jsou „určité zvláštní okolnosti“ u některých zákazníků, kteří jsou stále závislí na mobilní proceduře TAN. To by se mělo dotknout především uživatelů smartphonů značky Huawei. “Aby měly banky více času na nahrazení těchto zákazníků, bylo uzavření posunuto na konec září,” řekl Atruvia.

Sparkasse: SMS-TAN se brzy stane minulostí i v těchto bankách

Atruvia má v současné době kolem 600 000 registrovaných uživatelů pomocí SMS TAN procedury. Na konci loňského roku bylo hlášeno 1,7 milionu uživatelů.

Nejen Sparkasse, ale i Volks- a Raiffeisenbanken, podle Handelsblattu brzy skončí vedení SMS-TAN. Tímto způsobem všechny finanční instituce táhnou za jeden provaz, aby zajistily bezpečnost svých bankovních zákazníků v budoucnu.

———————-

Další novinky o Sparkasse, DHL a spol.:

DHL: Pozor zákazníci! S TÍMTO dopisem byste měli být velmi opatrní

Sparkasse, Deutsche Bank and Co.: Buďte opatrní při výběru peněz – každý zákazník by se měl řídit těmito radami

Sparkasse spouští poplach! Pro zákazníky to může být TAK hořké

———————-

Namísto SMS-TAN by zákazníci Sparkasse měli provádět své bankovnictví pomocí aplikace VR Secure-Go plus. To by mělo uživatelům chytrých telefonů zjednodušit online bankovnictví, protože převody, trvalé příkazy a podobně lze spravovat přes aplikaci a zaručit maximální bezpečnost.

Zákazníci v jednom regionu čelí zcela odlišným, bouřlivým změnám – ne všem zákazníkům se to nemusí líbit. (Více čtěte zde) (lim)


Leave a Comment

Your email address will not be published.