Stabilní výdělky: Ochrana před nekontrolovatelnou inflací: Tyto 3 společnosti Warren Buffett miluje velké peněžní toky | znalost

Volný peněžní tok ukazuje likvidní prostředky, se kterými má společnost volné použití

Zejména v době krize jsou společnosti s vysokým volným cash flow odolné

Buffettovo portfolio zahrnuje tři společnosti se silnými peněžními toky

Prohlášení amerického Federálního rezervního systému (Fed) a Evropské centrální banky (ECB), že zvýšená míra inflace je pouze „dočasná“, se ukázala jako mylná. Inflace ve skutečnosti v posledních měsících dále rostla, v červnu vzrostla na 9,1 % v USA a 8,6 % v eurozóně. – to je nejvyšší ukazatel za čtyři desetiletí. Rostoucí ceny zdrojů a spotřebního zboží nahlodávají zůstatky spotřebitelských účtů a snižují jejich ochotu nakupovat. Klíčové úrokové sazby po celém světě navíc rostou, díky čemuž jsou firemní úvěry dražší a investice méně atraktivní. Mnoho ekonomů se obává, že logickým důsledkem by mohla být recese. Obavy z úrokových sazeb a recese se dlouho promítaly do poklesu cen akcií. Jak se mohou investoři připravit na výprodej? Které akcie slibují stabilní výnosy v turbulentních časech? Jak už to tak bývá, stojí za to se podívat na strategii hvězdného investora Warrena Buffetta.

Společnosti s vysokým cash flow jsou méně náchylné ke krizím

Oracle z Omahy sází především na společnosti s vysokým cash flow, což zaručuje vysokou stabilitu v krizi a odolnost i v ekonomicky těžkých časech. Další výhodou zaměření na volný peněžní tok je, že na rozdíl od mnoha jiných metrik nemůže být tato metrika zkreslena vnějšími faktory, jak upozorňuje MoneyWise. Společnosti přátelské k investorům mohou využívat velké peněžní toky ke třem hlavním účelům: za prvé k výplatě dividend, za druhé k programům zpětného odkupu akcií a za třetí k organickému růstu společnosti. Všechny tři strategie, jednotlivě nebo ještě lépe v kombinaci, zaručují investorům stabilní výnosy, a proto je Buffett tak zarytým fanouškem společností s omezeným příjmem peněz. Není proto divu, že starý investor po celou svou kariéru vždy zastával vysoké pozice v takových pojišťovnách jako Munich Re, GEICO nebo General Re.

Podívejme se blíže na tři portfoliové společnosti v Buffettově investičním nástroji, Berkshire Hathaway, s celkovými maržemi volného peněžního toku nad 10 procent – ​​což znamená, že alespoň 10 procent tržeb má za následek pozitivní volný peněžní tok neboli volný peněžní tok. jednorázová hotovost.

Chevron: firmy jako vítězové krize?

Chevron je jednou z mála společností, jejichž akcie zatím dosáhly roku 2022. dosáhla výrazného růstu. Kalifornská ropná společnost těží z obrovského růstu cen ropy, díky kterému akcie Chevronu od začátku roku vzrostly o 36,78 procenta. na 160,51 USD (koneční cena 1. srpna 2022). Charakteristickým rysem Chevronu je jeho masivní peněžní tok, který za posledních dvanáct měsíců činil 21,5 miliardy dolarů, tedy dvanáct procent tržeb.

Nejnovější iniciativy vedení společnosti Chevron v oblasti snižování nákladů a zvyšování efektivity se vyplácejí a v nadcházejících měsících by měly odložit kroky vstřícné akcionářům. V březnu například Chevron oznámil, že zdvojnásobí svůj program zpětného odkupu akcií na 10 miliard dolarů ročně, přičemž slibní akcionáři budou těžit z vysokých cen ropy. Akcie navíc nadále nabízejí atraktivní dividendový výnos, aktuálně 3,8 procenta. S přihlédnutím k těmto atraktivním faktorům Buffett v posledních měsících udělal smělý úlovek giganta a na konci loňského roku ocenil podíl Berkshire Hathaway v Chevronu na 4,488 miliardy dolarů.

Moody’s: Poskytovatel finančních služeb se stabilními výdělky

Akcionáři Moody’s se za posledních deset let těšili obrovskému nárůstu ceny akcií. Akcie Moody’s však letos klesly o 21,23 procenta. na 307,65 $. Vzhledem k silné finanční pozici americké finanční společnosti by však současná úroveň mohla být dobrým vstupním bodem. Moody’s, druhá největší světová ratingová agentura po S&P Global, má 30procentní marži cash flow na 1,9 miliardy dolarů. Všichni akcionáři obdrželi během roku celkem 1,1 miliardy USD ve formě přímých výplat dividend (aktuální dividendový výnos: 1,0 %) nebo v rámci programu zpětného odkupu akcií.

I přes špatnou výkonnost akcií Moody’s v prvních měsících roku by měla zavedená vedoucí pozice společnosti v úvěrovém ratingu, která se promítá do nadprůměrného cash flow a vysoké návratnosti investic, omezit dlouhodobou expozici Moody’s. . A stejně tak Buffett, který na konci roku 2021 Berkshire Hathaway si během čtvrtletí ponechala ve svém trezoru 9,636 miliardy. USD cenných papírů Moody’s.

Coca-Cola: Nápojový gigant zvyšuje prognózu prodeje navzdory hrozbě recese

Zatímco mnoho společností jako Snap, Walmart nebo Shopify muselo upravit své prognózy pro nadcházející čtvrtletí, některé z nich výrazně, Coca-Cola dokázala v posledních týdnech překvapit akcionáře zvýšenými prodejními vyhlídkami. Nápojový gigant zvýšil očekávání růstu organického prodeje v letošním roce ze 7 až 8 procent na 12 až 13 procent. Působivá je také 20procentní marže volného cash flow ze 7,8 miliardy dolarů. USD peněžního toku za posledních 12 měsíců. Coca-Cola navíc nabízí stabilní výplaty dividend, které při současných cenách vynesou 2,8 procenta.

Není divu, že nepochybně dobrá pozice americké skupiny z Atlanty (Gruzie) vzbuzuje velký zájem o nákup: od roku 2009 Akcie Coca-Coly neustále rostou, přerušují je pouze drobné neúspěchy, jako např. Koronová katastrofa v roce 2020 I v roce 2022, který byl pro akciový trh zatím bezútěšný, akcie konkurenční Coca-Coly společnosti PepsiCo vzrostly o 8,97 procenta. na 64,52 USD, což je obrovský zisk oproti širokému indexu S&P 500 (-13,59 procenta). Buffett je velkým fanouškem Coca-Coly a nápojová společnost byla v roce 2021 čtvrtou největší pokladnicí Berkshire Hathaway. ve čtvrtém čtvrtletí s 23,684 miliardami USD akcií. Starý mistr připisuje své nadšení jedinečné přítomnosti značky, masivní efektivitě z rozsahu a mezinárodnímu růstu. Coca-Cola je pro něj kromě svého největšího postavení v Applu výjimečnou „zásobou vodních příkopů“, protože vysoká obliba značky Coca-Cola mezi spotřebiteli dává nápojovému gigantovi vnímaný příkop před konkurenty.

Redakce finanzen.net

Vybrané vážené produkty Berkshire Hathaway Inc. BV případě proražení se mohou spekulativní investoři neúměrně podílet na pohybu ceny. Stačí si vybrat páku, kterou chcete, a my vám ukážeme ty správné otevřené produkty Berkshire Hathaway Inc. B.

Pákový efekt by měl být mezi 2 a 20

Žádná data

Další novinky o Berkshire Hathaway Inc. B

Poděkování: Daniel Zuchnik/WireImage, NICHOLAS ROBERTS/AFP/Getty Images

Leave a Comment

Your email address will not be published.