Myčky nádobí Stiftung Warentest (fotomontáž)

Tato 4 zařízení šetří peníze a čas

  1. Heidelberg 24
  2. uživatel
  3. Nákup a testování

Vytvořil:

z: Káťa Becher

Rozdělit

Stiftung Warentest se blíže podívala na 18 myček nádobí. Nejdražší zařízení fungují nejlépe, ale existují i ​​levné alternativy:

  • Stiftung Warentest testoval celkem 18 myček, včetně tří užších jednotek (více zpráv o testech zde).
  • Nejlepší myčky nádobí jsou také nejdražší – nejvíce však šetří energii a vodu.
  • Výsledky testu ve zkratce:

Pokud uvažujete o nákupu nové myčky na vrcholu energetické krize, měli byste se ujistit, že zvolíte ekonomickou jednotku. Stiftung Warentest se blíže podíval na 18 myček a došel k závěru, že nejdražší jednotky jsou nejlepším způsobem, jak šetřit energii a vodu. Odborníci na testy doporučují i ​​levnější alternativu. HEIDELBERG24 shrnuje výsledky testu myčky nádobí:

Myčky nádobí Stiftung Warentest: takto byly přístroje testovány

Pro aktuální vydání „test 8/2022“ Stiftung Warentest otestoval 15 myček o šířce 60 centimetrů. Kromě toho testoví experti zkoumali také tři užší, 45 centimetrů široké volně stojící přístroje. Stiftung Warentest provedla test životnosti myčky nádobí se třemi jednotkami každé značky, které byly provozovány nejméně 2 700krát.

Myčky byly zatíženy na maximum a naplněny standardními tabulátory do myček, které Stiftung Warentest také porovnávala, a solí do myček. Kromě různých programů jako Eco nebo Automatic se výsledky testů týkaly také manipulace se strojem, bezpečnosti a hluku.

Myčky nádobí Stiftung Warentest (fotomontáž) © dpa / Martin Gerten / Montage HEADLINE24

Srovnání myček: Vítězové testu jsou drazí, ale hospodární

Ani jedna myčka v testu nebyla odborníky Stiftung Warentest hodnocena jako „velmi dobrá“. Čtyři modely však byly hodnoceny jako „dobré“ a další jako „uspokojivé“. Podle testerů je nejlepší zařízení Miele. Myčka je sice nejdražší, ale podle expertů na testy je také energeticky a vodně nejefektivnější a nejméně se porouchá. Nejlepší spotřebiče v testu myčky nádobí:

  • Miele G 7160 SCVi Autodos (cena online 1350 eur): Hodnocení „dobré“ (2.1)
  • Bosch SMD6ECX57E (cena online 790 eur): hodnocení „dobré“ (2.2)
  • Neff S157CX35E (cena online 840 eur): Hodnocení „dobré“ (2.3)
  • Siemens SN65ZX49CE (cena online 890 eur): Hodnocení „dobré“ (2.3)

Zde je úplný výsledek srovnávacího testu myček nádobí Stiftung Warentest (placený).

Myčky nádobí Stiftung Warentest: Tato jednotka je nejlevnější alternativou

Stiftung Warentest má také radu pro lidi, kteří chtějí používat o něco levnější myčku nádobí: podle zprávy o testu má spotřebič Bauknecht (BCIO 3C33) dobrý ekoprogram a lze jej pořídit za zhruba 550 eur za plně integrovanou a kolem 450 eur. eur za částečně integrované zařízení levnější než vítězové testu. Myčka Bauknecht dosáhla v testu hodnocení „uspokojivě“ (2,6). Rozsudek podkopalo mimo jiné špatné seřízení automatického programu. Také zajímavost: Pokud chcete, aby byly vaše příbory v myčce extra čisté, měli byste vědět, že jste s alobalem živi.

V testu myčky: úzké přístroje nepřesvědčí

Mimochodem, tři úzká zařízení, která se často používají v malých kuchyních o šířce 45 centimetrů, odborníky ze Stiftung Warentest nepřesvědčila. “Během testu ty úzké produkovaly vyšší provozní náklady než ty široké,” píše se ve zkušební zprávě. Přístroje Bosch a Siemens získaly hodnocení „uspokojivé“ (2,7), přístroje Žalgiris byly dokonce pouze „dostatečné“ (3,7). V aktuálním „zkušebním“ čísle se Stiftung Warentest blíže podíval i na dětské zubní pasty. (taxi)

Leave a Comment

Your email address will not be published.