Analýza celkové tržní kapitalizace 26. 7. 22

Trh s kryptoměnami hledá krytí před rozhodnutím Fedu o úrokových sazbách

Minulý týden to vypadalo, že hlavní kryptoměna Bitcoin (BTC) by mohla zahájit oživení směrem k 28 000 USD. Ethereum (ETH) a další altcoiny také zaznamenaly značné zisky, což posílilo dojem, že se časem přibližují staré relevantní rezistence. Nicméně během několika dolarů od poslední relevantní rezistence na 24 291 USD se bitcoin znovu obrátil na jih a v následujících dnech se vrátil do svého obchodního rozmezí posledních šesti týdnů. Zbytek trhu s kryptoměnami díky tomu opět provedl výraznou korekci a celková tržní kapitalizace klesla pod psychologicky důležitou hranici 1 bilionu dolarů.

Sektor kryptoměn sleduje technologický index Nasdaq

Trh s kryptoměnami tak navázal na klasický americký akciový trh, který také v posledních dnech provedl výraznou korekci. Investoři po celém světě v současné době očekávají rozhodnutí americké centrální banky o úrokové sazbě zítra ve středu večer ve 20:00. (SEČ). Ekonomická data USA z dnešního odpoledne již potvrdila rostoucí riziko hrozící recese. Spotřebitelská důvěra a prodeje domů byly opět hluboko pod odbornými odhady. Při pohledu na pohyby na trhu s kryptoměnami za posledních několik obchodních hodin je také chování investorů velmi opatrné.

Bitcoin a Ethereum táhnou celkový trh na jih

Bitcoin i Ethereum se v posledních hodinách vrátily do důležitých zón podpory. Zatím se zdá, že investoři čekají na zveřejnění důležitých klíčových čísel a raději se drží stranou. Z top 100 kryptoměn pouze tři altcoiny vykazují pozitivní výsledky každý týden. Pohled na dominanci stablecoinu Tether (USDT), který za posledních několik obchodních dnů vzrostl zhruba o 10 procent na aktuálně 7,04 procenta, tento posun potvrzuje. Rozsáhlé oslabení cen způsobilo, že se tržní kapitalizace za posledních 24 hodin zotavila pod klíčovou hranici 1 bilionu dolarů na současných 930 miliard dolarů. AMERICKÝ DOLAR.

Celková tržní kapitalizace na základě hodnot Cryptocap je ukázáno.

10 největších změn ceny altcoinů

 • Všech 10 nejlepších altcoinů vykazuje nejvýraznější poklesy ceny na týdenní bázi.
 • Solana (SOL) vede týdenní poražené se slevou 19 procent, následuje Shiba Inu (SHIB) a Polkadot (DOT) s korekcemi kolem 13 procent.
 • Ethereum také ztratilo dvouciferné hodnoty s 12procentní korekcí ceny, stejně jako Dogecoin (DOGE) a Ripple (XRP) s 10procentní korekcí ceny.
 • Pouze Tron (TRX) s dobrým šestiprocentním poklesem ceny a Cardano (ADA) se sedmiprocentní konsolidací ceny klesají stejně jako Bitcoin, který ztrácí téměř sedm procent.

Top 10 stability

 • Bitcoin se z toho umí poměrně dobře vytáhnout, ztrácí výrazně méně hodnoty než druhá největší kryptoměna Ethereum.
 • Skutečnost, že bitcoin neudržel prolomení cen z minulého týdne a dynamicky klesl na své obchodní rozpětí mezi 19 000 a 21 900 USD za posledních 24 obchodních hodin, by měla být krátkodobě považována za medvědí.
 • Pokud se Bitcoin také dlouhodobě vzdá oblasti kolem 20 800 USD, korekce by mohla dosáhnout 19 900 USD.
 • Top 10 altcoinů také pravděpodobně bude kvůli tomu dále klesat.
 • Pro Ethereum bude oblast kolem 1 267 $ obzvláště důležitá jako úroveň make-or-break. Dynamický pokles pod prahovou úroveň by byl jasně medvědí a pravděpodobně by vyvolal další prodej.
 • Pořadí top 10 altcoinů ukazuje tento týden další změnu. Nový Polygon (MATIC) je hned po týdnu o 3 místa v první desítce. To znamená, že Tron (TRX) se může vyšplhat zpět do top 10 seznamu kryptoměn.

Týdenní vítězové a poražení

 • Celý kryptotrh šel během posledních několika obchodních dnů prudce na jih a musel se vzdát téměř všech zisků z předchozího týdne.
 • To je podpořeno pohledem na celkovou tržní kapitalizaci, která za posledních několik dní klesla o 13 procent na 930 miliard dolarů.
 • Pouze tři ze 100 nejlepších altcoinů vykazují skromné ​​cenové zisky na týdenní bázi.
 • S EOS (EOS) je kryptoveterán na krátkém seznamu týdenních vítězů. Podobně jako v minulém týdnu míří řetězec EOS (XCN) na sever o téměř tři procenta. Projekt startovací rampy společnosti Tensent (10SET) by se také mohl vyhnout oslabení trhu a získat téměř dva procentní body.
 • Tento slabý cenový výkon na trhu s kryptoměnami je alespoň částečně způsoben obnovenou korekcí cen v technologickém indexu Nasdaq. Mnoho amerických společností zatím zveřejnilo čtvrtletní čísla, v některých případech výrazně před očekáváním analytiků.

Po růstu z minulého týdne opět výrazné korekce kurzu

 • Dlouhý seznam podprůměrných výkonů vedou nejsilnější altcoiny posledních týdnů. Zdá se, že Arweave (AR) a Polygon (MATIC) právě teď berou investorům zisky. Se slevou 29 procent a 23 procent obě kryptoměny neúměrně ztrácejí hodnotu.
 • Společnost Convex Finance (CVX), která klesla o 22 %, a STEPN (GMT), která klesla o 21 %, rovněž vykazují významné korekce cen ve srovnání s předchozím týdnem.
 • Téměř polovina z top 100 altcoinů ztratila tento týden dvouciferné hodnoty.
 • Je však třeba poznamenat, že mnoho altcoinů se v současné době stále obchoduje výrazně nad svými ročními minimy.
 • Pokud budou bitcoiny a ethereum nadále korigovat a vzdávat se klíčových úrovní podpory po středečním pohybu úrokových sazeb a čtvrtečním americkém hrubém domácím produktu, obraz pro kryptotrh by se mohl znovu zatemnit.

Upozornění: Odhady cen na této stránce nepředstavují doporučení k nákupu nebo prodeji, jsou pouze odhadem analytika.

Obrázky grafu byly vytvořeny pomocí TradingView. vytvořené

Směnný kurz USD/EUR v době tisku: 0,97 EUR.

Chcete nakupovat kryptoměny?

eToro nabízí investorům, od začátečníků po experty, komplexní zkušenost s obchodováním s kryptoměnami na výkonné, ale snadno použitelné platformě. Podívali jsme se na eToro zblízka.

K recenzi eToro

Leave a Comment

Your email address will not be published.