Vítězství proti Francii: finále – Popp střílí DFB-Elf do Wembley

Stav: 28.07.2022 00:11

Wembley by mohlo přijít: Německo po skvělém výkonu v defenzivě porazilo Francii v semifinále Eura 2022. Vítězkou zápasu se stala kapitánka Německa Alexandra Poppová. Ženy z Wolfsburgu vstřelily oba německé góly 2-1 (1-1).

sportovní akce

“Nedokážu to ani vyjádřit slovy. Žádné prase nevěřilo, že jsme toho schopni. A teď jsme ve finále Wembley,” řekl Popp, který byl zvolen “Hráčem hry”, na ZDF: “Tento tým je úžasné. normální, ohromně mě to povzbudilo.“ Pro Německo to bude v neděli (31.7.2022) deváté finále Evropského poháru proti Anglii. V předchozích osmifinále z toho vždy vyšli vítězně.

“Finále bude fotbalový festival”

“Jsem na tým velmi hrdý. Byli jsme tady skvělá skupina, která se navzájem podporovala. Zasloužili jsme si vyhrát toto semifinále,” řekla trenérka Martina Voss-Tecklenburg: “Finále bude velkým fotbalovým svátkem. byl zatím brutální a vyzařoval sebevědomí, ale prvních 30 minut proti Švédsku ukázalo, že můžete Angličankám ublížit.”

Motivace od Jurgena Kloppa

Německý tým obdržel před zápasem spoustu gratulací. Nejnovější od Jürgena Kloppa, který mu popřál hodně štěstí ve videozprávě. A řekl: “Pokud svůj nápad postavíte na hřiště se vší vírou, všechno bude v pořádku!”

Outfielder, který se rychle a dobře ovládá

Zdá se, že tato zpráva dorazila – Německo začalo velmi soustředěně a disciplinovaně. Samozřejmě musíte respektovat zejména rychlá křídla Francie – ale zdá se, že Němci se velmi dobře přizpůsobili Delphine Cascarino a Kadidiatou Diani. Dva vysokorychlostní útočníci však většinu první části sami neútočili.

Německý tým na oplátku udělal první opatrný útočný impuls v zpočátku velmi opatrném utkání. Jule Brand velmi aktivně nahradila Kláru Bühlovou, která se nakazila koronavirem, v úvodní jedenáctce. Ve 20. minutě ho mohl zastavit pouze faul Francouze Sandieho Tolettiho 18 metrů od branky po razantním sólu. Alex Popp zakroutil přímý kop ze středu do levého rohu, ale brankářka Francie Pauline Peyraud-Magninová dokázala odvrátit míč pouze kolem tyče.

Německo se respektuje – Popp na 1:0

Francouzská ofenziva překvapivě stále nepřišla, tým Martiny Voss-Tecklenburg je zpět na další scéně: Ve 26. minutě staví Felicitas Rauch míč 21 metrů přímo před branku k přímému kopu, ale míří dobře. metr příliš vysoký.

Dvojitý střelec Popp se těší na finále mistrovství Evropy

28.7.2022 1:16

Německo udávalo tempo a směr hry – a bylo odměněno ve 40. minutě: obránkyně Kathy Hendrich a Jule Brand dobře propracovaly střed pole na pravé straně, než míč dopadl na Svenja Huth. Z půlky hřiště přešel do šestnáctky, kde byl Popp o krok před svým soupeřem Griedgem Mbockem Bathym – míč letěl do sítě a upravil na 1:0 pro Německo. Byl to mimochodem 100. gól Německa na mistrovství Evropy.

Frohms nešťastný – vlastní gól na 1:1

Vedení je zasloužené a příliš pozdě. Bohužel toho německý tým příliš dlouho nevyužil. Diani stačil k vyrovnání jeden okamžik světla: ve 44. minutě se nastěhovala zleva a ze 17 metrů vypálila do bližšího rohu. Chudák německý brankář Merle Frohms odrazil míč od tyče do zadní části sítě. V poločase bylo skóre 1:1.

Němci byli po 45 minutách vítězi bodů – a snažili se přenést koncentrovaný výkon i do druhého poločasu. Ve skutečnosti byl defenzivní výkon zpočátku příkladný – Marina Hegering and Co. téměř bezchybná hra. V přední třetině se už ale prosadit nemůžete. Zejména živému Huthovi zjevně docházely síly.

Po hodině převzala vedení Francie

Francouzky postupně začaly mít nadváhu. A příležitost. V 63. minutě překonal Diani ve vápně Hendricha a dal míč Selmě Bacha, který hodil míč na hlavu Hendricha, který se řítil zpět.

A nebezpečná byla i následující zatáčka: poprvé se nedokázala udržet Wendie Renardová, která byla ve vzduchu tak silná. Frohms musel odrazit jeho hlavičku velkolepě. O čtyři minuty později Diani nedokázal využít velkou chybu Hegeringové.

Čistá energie: Popp vede 2:1

Německý tým zakolísal – a Voss-Tecklenburg zareagoval: přinesl více fyzičky do středu zálohy se Sydney Lohmann a Lindou Dallmann pro Saru Däbritz a Linu Magull. A kyvadlo se znovu rozhoupe. Německý tým lépe bránil ve středu zálohy.

K novému vedení byl ale potřeba energický výkon od kapitána: Huth po odraženém francouzském míči opět centroval zprava – uprostřed udělal Popp dva kroky a hlavičkoval herní stroj bezvadně do sítě na 2:1. . Slavný cíl.

Tento gól stačil na postup do finále ve Wembley proti Anglii. Přes veškerou snahu se Francouzi nevrátili. V poslední minutě dal Dallmann málem skóre na 3:1. Zbývajících 90 minut lze časem rozkývat.

Konkrétně: sportschau.de