Výhled potvrzen: Nárůst akcií VW: Volkswagen vydělává více, než se čekalo, možný prodej ruské továrny | znalost

Přestože zisky klesly kvůli poplatkům z komoditního zajištění, wolfsburgská skupina DAX vydělala výrazně více, než analytici očekávali. VW potvrdil svůj celoroční výhled prodejů a zisků.

Jak oznámila skupina dvanácti značek, tržby za tři měsíce vzrostly o 3,3 procenta. na 69,54 miliardy V provozu VW vydělal 4,505 miliardy. eur, což je téměř o třetinu méně než loni ve stejném období, ale téměř 1 miliarda. více, než analytici očekávali.

VW uvedl, že provozní zisk před zvláštními položkami byl ve čtvrtletí 4,7 miliardy dolarů. EUR, včetně negativního vlivu ocenění derivátů ve srovnání s prvním čtvrtletím, zejména kvůli komoditním zajišťovacím transakcím. Jen tato zátěž činila asi 2,4 miliardy eur.

Volkswagen potvrdil svůj celoroční výhled a očekává dobrou druhou polovinu roku. Na základě předchozích informací by se návratnost prodejní aktivity měla v roce 2022 pohybovat mezi 7,0 a 8,5 procenta. Očekává se, že tržby vzrostou o 8 až 13 procent.

Vlajková loď značky mírně zvyšuje svůj cíl marže v roce 2022

Navzdory rostoucím nákladům je Volkswagen ohledně své vlajkové lodi optimističtější než dříve a letos se chystá zvýšit marže více, než se původně plánovalo. Provozní návratnost před speciálními položkami v roce 2022 očekává se, že dosáhne 4-5 procent, uvedla vlajková loď značky, když zveřejnila svou pololetní zprávu. Meziroční prognóza počítala s návratností až 4 procenta za celý rok ve srovnání s 3,3 procenty v loňském roce.

“V roce 2022 ve druhém pololetí očekáváme výrazně vyšší zatížení surovinami a náklady na energie než v prvním pololetí,“ vysvětluje finanční ředitel Volkswagenu Alexander Seitz. “Bojujeme se spoustou dalších opatření. Jsme přesvědčeni, že se nám podaří toto zvýšení cen do značné míry kompenzovat a pokračovat v našem pozitivním trendu.”

Upravená provozní návratnost tržeb značky VW byla v prvním pololetí podle zprávy 5,6 procenta. – to je 3,4 procenta. I když tržby klesly o 7,3 procenta. na 33,2 miliardy eur díky klesajícím prodejům aut, upravený provozní výsledek vzrostl o dobrou polovinu na 1,86 miliardy eur, a to i díky dobrým prodejním cenám. „Celkově zůstává poptávka po spalovacích motorech i elektrických vozidlech velmi dobrá,“ říká VW.

Podle všeho chce Volkswagen továrnu v Rusku prodat

Podle ruského listu chce Volkswagen prodat svou továrnu v ruském městě Kaluga. Možným kupcem by mohla být kazašská Asia Auto, uvedly ve středu Vedemosti s odkazem na osobu obeznámenou s plány německé automobilky. Společnost má licenci na prodej vozů Volkswagen a Je to ostuda postavit Mluvčí VW v e-mailu uvedl: “Neustále sledujeme aktuální vývoj a zkoumáme různé budoucí scénáře. Žádné rozhodnutí však nepadlo.” Ve skupině v Kaluze pracuje asi 4200 lidí. Od ruské invaze na Ukrajinu se ruský automobilový trh téměř zastavil.

Finanční ředitel VW: Sdílení úkolů po Diessově odchodu je stále v jednání

Přesné rozdělení úkolů ve špičce koncernu VW po odchodu Herberta Diesse z firmy není podle finančního ředitele Arno Antlitze blíže vyjasněno. “Ještě jsme nepřišli na podrobnosti. Ale moje práce se asi nebude moc lišit od toho, co dělám dnes,” řekl manažer ve čtvrtek na dotaz analytiků ohledně prezentace pololetních čísel. Od 1. září Diess předá vedení představenstva generálnímu řediteli Porsche Oliveru Blumovi, který bude i nadále paralelně vést stuttgartskou značku sportovních vozů. Ve Wolfsburgu bude Antlitz podporovat společnost Blume v jejím každodenním podnikání.

Finanční ředitel uvedl, že podrobnosti o plánování funkcí budou k dispozici během několika týdnů, nejpozději do září. Smlouva Blume je v podstatě rozdělena 50/50 mezi obě společnosti. Někteří odborníci z oboru pochybovali, zda má jeho dvojí role smysl, zvláště když Blume musí spolu s finančním ředitelem Porsche Lutzem Meschkem dohlížet na plánované IPO dceřiné společnosti na konci roku.

Některé akcie Porsche AG by měly být brzy volně obchodovatelné na finančním trhu. Volkswagen chce tímto způsobem zvýšit svou celkovou hodnotu, což je jeden z nejdůležitějších projektů koncernu.

Finanční ředitel VW snižuje očekávání velkého růstu mezd na podzim

Finanční ředitel VW Arno Antlitz implicitně bagatelizoval očekávání velkého zvýšení mezd v nadcházejících jednáních o mzdové dohodě automobilky. „Zaměstnanci již nyní těží z našeho dobrého výkonu. To by se mělo vzít v úvahu,“ řekl ve čtvrtek manažer. Podle Antlitze není velká část inflace trvalá, ale spíše dočasný jev: “Existuje také mnoho dočasné inflace.” Kromě toho se v otázce platové politiky držel nenápadně a zmínil odpovědnost šéfa lidských zdrojů Gunnara Kiliana a zahájení jednání na podzim.

Zaměstnanci Volkswagenu s kolektivními smlouvami dostávají roční bonus, který se do značné míry odvíjí od provozního zisku mateřské jednotky. Navzdory problémům v globálních dodavatelských řetězcích a Číně, 2022 skupina vykázala v první polovině roku silná čísla. Zisk dokázala zvýšit i značka osobních vozů VW.

Z pohledu IG Metall by se tento vývoj měl promítnout nejen do bonusu, ale i do standardní mzdy. Odbory požadují o 8 procent více peněz na základní pracovní síly a stážisty v západoněmeckých továrnách VW, finanční divizi a dalších malých dceřiných společnostech. Předpokládaná doba trvání je dvanáct měsíců.

Takto reaguje akcie VW

Preferovaný podíl VW prostřednictvím XETRA dočasně vzrostl o 3,43 procenta. až 135,28 eur. O něco zřetelněji se tak odchýlily od 21denní linie jako ukazatele krátkodobého trendu, ale od dlouhodobého klesajícího trendu, který začal v roce 2021. března zůstává beze změny.

Provozní zisk (EBIT) za čtvrtletí překonal očekávání trhu, napsal Tom Narayan, analytik RBC Bank of Canada. Mezi řidiči podle Narayana patřily značky VW, Škoda a Seat, které byly vyvinuty pro masový trh, a také značka užitkových a sportovních vozů Porsche. Po poslední prognóze Mercedesu mohli někteří investoři očekávat, že se cíle skupiny zvýší i u Volkswagenu. Expert se ale domnívá, že firma sídlící ve Wolfsburgu od toho mohla upustit kvůli geopolitické nejistotě. V první reakci hovořil analytik JPMorgan Jose Asumendi o silných číslech Volkswagenu. Prognózy pro divizi osobních automobilů nadále ukazují na silnou druhou polovinu.

FRANKFURT (Dow Jones/Reuters/dpa-AFX)

Vybrané pákové produkty Volkswagen (VW) St.V případě proražení se mohou spekulativní investoři neúměrně podílet na pohybu ceny. Stačí vybrat páku, kterou chcete, a my vám ukážeme ty správné produkty otevřeného typu pro Volkswagen (VW) St.

Pákový efekt by měl být mezi 2 a 20

Žádná data

Další novinky o Volkswagenu (VW) St.

Obrazový kredit: Volkswagen AG, Bocman1973 / Shutterstock.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.