Výhled potvrzen: Zisk akcií Deutsche Post: Předpověď na 2. čtvrtletí | znalost

Také díky vysokým přepravním nákladům v mezinárodním obchodu s firemními zákazníky Skupina více než kompenzovala klesající objemy zásilek soukromých zákazníků. Celkově tržby a zisky vzrostly o dvouciferná procenta, uvedla logistická skupina v pátek v Bonnu. Vedení navíc potvrdilo své prognózy pro roky 2022 a 2024. Výsledky byly lepší, než očekávali analytici. Krátce po zahájení obchodování akcie Post vzrostly o více než čtyři procenta a staly se lídrem DAX.

Deutsche Post zvýšila ve druhém čtvrtletí tržby meziročně téměř o čtvrtinu na dobrých 24 miliard eur. Z toho 2,3 miliardy EUR zůstal jako provozní zisk před úroky a zdaněním (EBIT), což je o 12 procent více než před rokem. Po šesti měsících dosahuje provozní zisk 4,5 miliardy. eur. Pokud budou věci takto pokračovat, švýcarská pošta by mohla překročit svůj cíl pro rok 2021. výkon obecně.

Odborník Alex Irving z analytické firmy Bernstein byl čísly příjemně překvapen. “Obchod The Post se zdá být z velké části nebo zcela nedotčen ekonomickými zájmy,” napsal dnes ráno. Totéž platí o zpomalení online nakupování, které zasáhlo celé odvětví.

Stejně jako v prvním čtvrtletí tvořily hlavní část výsledku za duben-červen obchod firemních zákazníků logistických divizí. Zároveň se znormalizovalo podnikání soukromých zákazníků, které je dáno internetovým obchodem, kdy lidé neobjednávali přes internet tolik zboží jako před rokem, kdy život omezoval koronavirus. Představenstvo to ale očekávalo. Celkem akcionáři ve druhém čtvrtletí vydělali téměř 1,5 miliardy. eur – o 15 procent více než loni ve stejném období.

Manažerský tým, jehož součástí je i generální ředitel Frank Appel, letos stále očekává provozní zisk mezi 7,6 miliardami a 8,4 miliardami eur – až o pět procent nižší nebo vyšší než v předchozích letech. Nyní se deska trochu upřesní: v závislosti na ekonomickém vývoji – tedy drastickém ochlazení globální ekonomiky nebo postupném zpomalování ekonomického růstu – by byl provozní zisk na nižší nebo vyšší straně. Pokud bude obchodní rozvoj pokračovat beze změny, je možné i více než 8,4 miliardy. EUR provozní zisk.

Deutsche Post ukončuje domácí podnikání v Rusku

Logistická skupina Deutsche Post nebude pokračovat ve svém národním podnikání v Rusku. “Toto rozhodnutí jsme učinili minulý týden,” řekl generální ředitel Frank Appel na konferenčním hovoru, aby v pátek v Bonnu představil čtvrtletní data. Finanční ředitelka Melanie Kreis vysvětlila, že toto rozhodnutí povede k úpravám hodnoty v aktuálním třetím čtvrtletí. Řádově odpovídá úpravě hodnoty z prvního čtvrtletí. Snížená obchodní očekávání v Rusku tehdy vedla k 30 milionům znehodnocení EUR.

Rozhodnutí, které nyní padlo, se zpočátku týká národního podnikání v Rusku, tedy zásilek a přepravy v rámci země. V pátek uvedla, že pro pracovníky, kterých se rozhodnutí dotkne, bude vypracován sociální plán. Stále existují smluvní závazky v oblasti dovozu a vývozu,“ řekl Apel. Před začátkem ukrajinské války a následnými sankcemi proti Rusku tvořila Deutsche Post jedno procento jejích celkových prodejů v Rusku.

/lew/stw/mis

BONN (dpa-AFX)

Vybrané pákové produkty pro Deutsche Post AGV případě proražení se mohou spekulativní investoři neúměrně podílet na pohybu ceny. Stačí si vybrat páku, kterou chcete, a my vám v Deutsche Post AG ukážeme ty správné produkty otevřeného typu

Pákový efekt by měl být mezi 2 a 20

Žádná data

Další novinky o Deutsche Post AG

Obrazový kredit: AR Pictures / Shutterstock.com, Lukassek / Shutterstock.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.