Alexander Albon

Williams potvrzuje Alexandra Albona jako pilota Formule 1 pro sezónu 2023

(Motorsport-Total.com) – Zatímco vtipy o budoucnosti Oscara Piastriho jsou stále v plném proudu, Williams vytváří taktiku na trhu jezdců Formule 1. Britský závodní tým prodloužil smlouvu s Alexandrem Albonem. Tým to oznámil 3. srpna.

Alexander Albon bude také v roce 2023 závodit za Williams ve formuli 1

Přiblížit

Šestadvacetiletý hráč vstoupí do druhé sezóny formule 1 pro Williams v roce 2023. A další budou následovat, protože Williams mluví o víceleté smlouvě.

„Je skvělé zůstat ve Williamsu v roce 2023 a nemůžu se dočkat, až uvidím, čeho můžeme jako tým dosáhnout ve zbytku sezóny a v příštím roce. Tým tvrdě pracuje na zlepšení a já jsem velmi motivovaný pokračovat. tuto cestu a rozšiřte naše obzory společně,“ uvedl Albon ve Williamsově prohlášení.

Piastriho tweet se stal vtipem

Albon potvrdil prodloužení smlouvy na Twitteru mnohem vtipnějším způsobem. v tweetu, podobně jako Oscar Piastri. úterýnapsal: “Chápu, že Williams Racing dnes odpoledne vydal tiskovou zprávu s mým souhlasem, že pro ně budu příští rok jezdit. Je to pravda a podepsal jsem smlouvu s Williamsem na rok 2023. Příští rok budu závodit řídit Williams.”

Šéf týmu Jost Capitio popsal Albona ve zprávě jako „skvělého jezdce a váženého člena Williamsu“. Němec pokračoval: “Alex přináší neuvěřitelnou směs dovedností a postřehů, které týmu pomohou dosáhnout v budoucnu ještě větších úspěchů. Je to impozantní konkurent, ukázal se jako sympatický a loajální člen týmu a my jsme potěšeni proto bude tvořit stabilní základnu pro náš další vývoj v této nové éře vozů formule 1.”

Kdo bude Albonovým týmovým kolegou ve Williamsu v příští sezóně, zatím není známo. Smlouva se současným týmovým kolegou Nicholasem Latifim vyprší na konci roku 2022. Kvůli špatné výkonnosti je setrvání Kanady ve Williamsu sporné.

Druhý kokpit Williamsu je zatím prázdný

Bývalý pilot Red Bullu Albon se v roce 2022 po roční pauze vrací do Formule 1 jako stálý hráč Williamsu a zatím tam přesvědčuje. Albon měl týmový souboj s Latifi jasně pod kontrolou.

Dnešní oznámení Williamse by mohlo být reakcí na zmatky kolem Alpine a Piastri. Úřadující šampion formule 2 byl dlouho považován za nejlepšího kandidáta do kokpitu Williamsu pro sezónu 2023.

Skutečnost, že Austrálie nyní podle všeho preferuje McLaren, tým z Grove jednoznačně zklamala. Prodloužením smlouvy s Albonem jsou anglo-thajští piloti také odvedeni z dnešního dynamického trhu s jezdci a vyhýbají se pronásledování jinými týmy.

Leave a Comment

Your email address will not be published.