Zapomeňte na sklo, zapomeňte na kov – Google by mohl s budoucími materiály Pixel jít vše

Spolu s Pixel Fold by mohl být nabízen ultraprémiový telefon

Není žádným tajemstvím, že Google má na řadě spoustu hardwarových produktů – a to nemluvím o těch, o kterých je ochoten diskutovat v záznamu. Jistě, řada Pixel 7, Pixel Watch a nový tablet Pixel plánovaný na příští rok by vám mohly stačit k tomu, aby vás ohromily, ale co nás opravdu nadchlo, byly neohlášené gadgety. Nový únik vrhá světlo na dvě připravovaná zařízení od společnosti Google, včetně dlouho očekávaného a dlouho odkládaného zařízení, které by mohlo být na cestě příští rok.

VIDEO DNE ANDROIDSHELVES

Podle Digital Chat Station na Weibo Google v současné době plánuje partnerství s Foxconnem na dvou budoucích vlajkových telefonech a přesune výrobu obou zařízení z Vietnamu do Číny (prostřednictvím 9to5Google). První zařízení by mělo být známé každému, kdo pozorně sleduje zvěsti Pixel. První skládací zařízení Google je údajně jedním ze dvou produktů pro toto partnerství, i když není jasné, kdy by mohla začít výroba. V dnešním úniku není nic nového o tom, co by zařízení mohlo obsahovat – tento příspěvek Weibo jej nazývá „konvenčním“ skládacím telefonem – ale jakékoli známky toho, že Pixel Fold je stále naživu, jistě usnadní fanouškům snícím o prvním skládacím telefonu.

Tento druhý telefon je však mnohem záhadnější. Říká se, že jde o vlajkovou loď poháněnou Tensor 2, která je vybavena snímačem IMX787, 50MP hlavním fotoaparátem a – což je nejzajímavější – keramickým tělem. Pokud vám tento model senzoru zní povědomě, je to proto, že se objevil před několika týdny, připojený k záhadnému zařízení „Lynx“, které nikdo nedokáže pochopit. Pokud má „Lynx“ skutečně keramické tělo, jeho existence najednou dává mnohem větší smysl a poprvé v telefonu Pixel nabízí prémiové materiály jiné než sklo a kov.


Keramika je u smartphonů vzácná – objevila se v Essential PH-1 a OnePlus X, ale kvůli barevným omezením je pro některé výrobce obtížně prodejná. Původně se měl objevit také v OSOM OV1, než bylo toto zařízení ukončeno, a není jasné, zda jeho nástupce Solana Saga půjde v jeho stopách. Pokud Google plánuje v budoucnu vyrábět keramický Pixel, mohlo by to výrazně pomoci odlišit telefony společnosti od balení vyrobeného ze skla, kovu a plastu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.