imago0163906751h.jpg

ženský fotbal? Ach ne ! : Vévodkyně Kate jede na plachtu

ženský fotbal? Ach ne!
Vévodkyně Kate jede na plachtu

Celá Anglie chce, aby její vlastní tým vyhrál mistrovství Evropy proti německým fotbalistům. Opravdu celá Anglie? Ne, vévodkyně Kate se účastní regaty plachetnic, zatímco její manžel princ William se dokonce živě na stadionu účastní triumfu „Tří lvic“.

Vévodkyně z Cambridge v neděli před tisíci diváky povzbudila britský jachtařský tým k vítězství nad Novým Zélandem. Kate se předtím připojila k britskému týmu regaty na jejich katamaránu F50 po boku olympionika Sira Bena Ainslieho na přátelský závod v neoprenu Commonwealthu.

Kate se také sama regaty zúčastnila.

(Foto: IMAGO/iImages)

Regata, která předcházela oficiálnímu finále mezinárodní plachtařské soutěže SailGP v Plymouthu, postavila Británii proti vytrvalostnímu plavci a ekologovi Lewisi Pughovi, který byl pozván spolu s Peterem Burlingem a Blairem Tukem na novozélandskou F50. Katein tým odplul z Plymouthu k pohodlnému vítězství.

Vévodkyně se zúčastnila akce SailGP jako patronka 1851 Trust, oficiální charitativní organizace týmu SailGP ve Velké Británii. Dav ji povzbuzoval. “Je to velmi dobrá jachtařka, plavila se se mnou na mařicích člunech a očekáváme od ní trochu pomoci navíc,” řekl sir Ben v rozhovoru pro ‘Daily Mail’.

Princ William doma sám

Pro manžela Kate prince Williama byla naopak neděle o královském fotbale. Na legendárním londýnském stadionu Wembley se například vyšperkoval ve finále ženského mistrovství Evropy mezi Anglií a Německem – zatímco jeho manželka zde na tribuně chyběla.

Žádné ze tří dětí obou tentokrát nebylo přítomno památné události živě na stadionu. Bylo to jiné, protože v červenci 2021 jejich prvorozený, princ George, ukradl show na tribuně, která sledovala s rodiči finále mistrovství světa mezi Itálií a Anglií.

Mnoho fanoušků také doufalo, že princezna Charlotte navštíví EM na stadionu. Sedmiletá dívka nakonec před finále zveřejnila na Instagramu video přání se svým otcem. “Oba chceme ‘Lvicem’ popřát hodně štěstí na dnešní večer. Odehráli jste úžasnou soutěž a my vám držíme palce, aby se vám to podařilo,” řekl William v klipu selfie, který byl pořízen v zahradě. A Charlotte sedící na jeho klíně dodala: “Hodně štěstí, doufám, že vyhraješ. Čau!”

Leave a Comment

Your email address will not be published.